Завтра Черкаська міськрада вирішуватиме питання про перейменування вулиці Енгельса на Чорновола

Завтра Черкаська міськрада вирішуватиме питання про перейменування вулиці Енгельса на Чорновола Виконавчий комітет Черкаської міської ради ухвалив рішення перейменувати вул. Енгельса на вулицю В’ячеслава Чорновола. Наступний крок – це підтримка цього рішення на сесії міської ради. Це питання виноситься на наступне засідання сесії, яке відбудеться 11 грудня, у вівторок.

Як зазначив голова топонімічної комісії, керуючий справами МВК, Микола Кудрявцев, нарешті питання щодо перейменування вулиці Енгельса на Чорновола підходить до фінальної частини.

— Мене дивує інше. Питання про перейменування вулиці Енгельса постає уже понад 10 років. Чому саме в області, де В’ячеслав Чорновіл народився, стільки часу точилися розмови, але жодних конкретних рішень не приймалося? Нині ж ми вийшли на рівень міської ради, яка і має сказати остаточне слово. Сподіваюсь, що завтра це рішення буде ухвалене, - зазначив Микола Кудрявцев.

Довідка: В’ячеслав Максимович Чорновіл народився 24 грудня в селі Єрки Катеринопільського району. Закінчив Вільхівецьку середню школу із золотою медаллю. Навчався в Київському державному університеті ім. Тараса Шевченка.

Започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників. В'ячеслав Чорновіл був одним з найяскравіших організаторів та активістів цього руху, що в 60-ті —70-ті роки протистояв тоталітарному режимові, виступав за відродження України, її мови, культури, духовності, державного суверенітету. 4 вересня 1965 року виступив разом з Іваном Дзюбою та Василем Стусом у кінотеатрі «Україна» на прем'єрі фільму Параджанова «Тіні забутих предків» з протестом проти арештів української інтелігенції. Далі, звичайно ж, — безробіття, обшуки й допити.

Від часу створення Народного Руху України — член Руху та його Великої Ради, з березня 1992 — співголова, а з грудня 1992 року — голова НРУ. Був депутатом Верховної Ради. 25 березня 1999 року В'ячеслав Чорновіл загинув за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем.
10.12.2012 16:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter