В ОДА презентували «Заповідну Черкащину»

В ОДА презентували «Заповідну Черкащину»Сьогодні в прес-центрі облдержадміністрації за участю заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Едуарда Івакіна та членів авторського колективу відбулася презентація науково-довідкового видання «Заповідна Черкащина», виданого за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
Відкриваючи презентацію, заступник голови – керівник апарату ОДА Едуард Івакін зазначив:
– Сьогодні ми презентуємо цікаве оригінальне видання «Заповідна Черкащина», результат спільної праці органів влади і науковців. Актуальність книги надзвичайно висока. Нині заповідні території відіграють важливу роль у збереженні та відтворенні життя, підтриманні біологічного різноманіття. Стан довкілля на сьогодні визначає усі важливі сфери життя суспільства. А тому видання «Заповідна Черкащина» є справжньою цінністю для екологів та краєзнавців, викладачів та студентів навчальних закладів, журналістів та ширшого кола читачів.
Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Канівського природного заповідника Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка Микола Чорний поінформував про те, що у книзі «Заповідна Черкащина» розповідається про об’єкти природно-заповідного фонду Черкаської області. Поміж них: Канівський природний заповідник, Національний природний парк «Нижньосульський», комплексні пам’ятки природи загальнодержавного значення («Козацький вал», «Закревський бір», урочище «Холодний яр» та ін.). Видання містить інформацію про історію формування заповідної мережі, її сучасний стан та перспективи розширення охоронюваних територій.
Викладач кафедри біології та агробіології Черкаського Національного університету ім. Б. Хмельницького, співавтор видання Олександр Спрягайло закцентував свою увагу на важливості збереження природи, а саме: парків Черкащини. Поміж них: парк «Софіївка» (м. Умань), де налічується близько 800 видів гібридів дерев та кущів; парк «Ювілейний» та «Декабристів», Корсунь-Шевченківський парк, цікавий своєю історією та ландшафтами.
Олександр Васильович нагадав присутнім і про ті заповідні території, які потребують особливої уваги та захисту, зокрема: «Козачанський парк» (Звенигородський р-н), парк у Васютинцях Чорнобаївського району, «Верхня Дар’ївка» Шполянського району з незвичайними насадженнями та ін.
Про це повідомили в Черкаській обласній адміністрації.
29.11.2012 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter