Черкаським школам подарували книжку про історію міста

Книжку «Черкаські місторії» краєзнавця і журналіста Бориса Юхна подарували черкаським школам та бібліотекам. Цікаве історичне видання вийшло друком нещодавно за сприяння голови громадської організації «Рідне місто Черкаси», депутата Черкаської міської ради Сергія Отрешка. Нещодавно її презентували освітянам.
Учитель історії Микола Щербина вже встиг прочитати «Черкаські місторії». Каже: такі книжки викладачам корисні, адже для того, щоб зацікавити дітей, одних підручників замало. А в праці Бориса Юхна якраз показана неофіційна історія – те, що найбільше приваблює учнів.
Свої «місторії» автор уже друкував, щоправда, лише в черкаських газетах. Найбільше з них було опубліковано в газеті «Акцент». На ці публікації давно звернули увагу черкаські бібліотекарі.
– Нариси захопили насамперед своєю безпосередністю, доброю мовою, доступністю як для дорослих, так і для дітей, – зауважує працівник обласної дитячої бібліотеки Любов Ткач.
Сам автор каже: спершу і не планував видавати «Черкаські місторії» як окрему книжку. Та й не так легко це зробити. Але на одному із заходів познайомився з небайдужою до історії міста людиною – Сергієм Отрешком.
– Я залишив йому книжку на кілька днів для ознайомлення. А коли наступного разу зайшов, Сергій Володимирович сказав, що береться допомогти, – розповідає Борис Юхно.
Депутат зізнається: історія його захоплює ще з дитинства. Свого часу навіть мріяв бути археологом.
– До таких речей у мене завжди є цікавість, особливо, якщо це стосується нашого рідного міста, – розповідає Сергій Отрешко. – Після того, як прочитав цю книжку, прийняв рішення, що вона повинна стати відомою широкому загалу.
Директор черкаського видавництва «Брама» Олександр Третяков без перебільшення вважає «Черкаські місторії» гордістю свого видавництва. Його книжка вразила насамперед стилем написання – легким і доступним для будь-якої категорії читачів.
Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців, кандидат історичних наук Василь Мельниченко відзначає, що в цій праці, на відміну від інших історичних видань, показані не глобальні процеси та визначні події, а життя простих людей. І навіть якщо автор не торкнувся того чи іншого періоду або ж обминув якусь тему, то це його право, оскільки він не претендує на наукове визнання.
– Це бачення історії очима журналіста, – каже Василь Миколайович. – Життя показане в такому вигляді, як воно є. Сподобалися розповіді про райони Черкас, про людей, які не завжди були героями, бо є таке явище, як соціальне дно… Є тут і офіційна хроніка, але без зайвого возвеличування.
Історик Сергій Ганницький зауважує, що в кожній книжці про минуле Черкас знаходить щось нове. Цікаві факти відшукав і в «Черкаських місторіях». Тому вважає, що вони викличуть інтерес і в широкого загалу.
Сергій Отрешко зауважує: громадська організація «Рідне місто Черкаси» співпрацю з освітніми закладами підтримує постійно. Зокрема, школам і бібліотекам уже було подаровано пізнавальні диски про символіку Черкас та фотоальбом «Черкаси у призмі часу».
Черкаським школам подарували книжку про історію міста
14.02.2012 12:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter