На Черкащині оголошено конкурс на здобуття літературної премії імені Тодося Осьмачки

На Черкащині оголошено конкурс на здобуття літературної премії імені Тодося Осьмачки Із 1 листопада 2012 року по 31 березня 2013 року проводиться прийом творів на здобуття літературної премії імені Тодося Осьмачки, встановленої Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України, Смілянським міськрайонним благодійним фондом «Тодось Осьмачка» та підприємством «Булатецькі брати». Премія присуджується за високохудожні твори (поетичні збірки, ліро-епічні, драматичні та прозові твори), в яких на архетипному рівні зображено український національний характер, осмислено історичну долю України та її народу, втілено ідею національно-державної незалежності.

До участі в конкурсі допускаються книжки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх трьох років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Мова творів − українська.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.

Організація, яка висуває кандидата на здобуття премії, подає до конкурсної комісії (на адресу: 18000 м. Черкаси, вул. Хрещатик, 219, обласна організація НСПУ або: м. Черкаси, Головпоштамт, а/с 91) такі документи:
− офіційне подання з оформленням позиції та її короткою мотивацією;
− 5 (п’ять) примірників представленого твору чи творів;
− рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).
З 1 по 25 квітня проводитися громадське обговорення творів, поданих на конкурс. Визначення лауреата − до 5 травня.

За інформацією конкурсної комісії, вручення премії відбудеться 16 травня, в день народження Тодося Осьмачки, в селі Куцівка Смілянського району Черкаської області. Лауреатові вручається диплом і грошова винагорода − 5 тис. гривень.
07.11.2012 13:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter