У Художньому музеї Черкас відкрилася виставка Сергія Пущенка "Портрети добровольців на війні"

Як інформують у міськраді Черкас, виставку робіт українського живописця Сергія Пущенка під назвою «Портрети добровольців на війні» презентували сьогодні в стінах обласного художнього музею. Понад сотні полотен розповідають про обличчя сучасної війни. Побачити їх можна до 12-ого березня.

На картинах зображені бійці п’ятого окремого батальйону Добровольчого українського корпусу «Правого сектора» та п’ятого окремого батальйону Української добровольчої армії. Над їхнім створенням митець, який і сам був на фронті, працював майже два роки – з травня 2015 до квітня 2017 року. Писав полотна просто на передовій на Сході та на базі цих батальйонів. 56 картин автор намалював олійними фарбами, ще 54 – графічними матеріалами.
У Художньому музеї Черкас відкрилася виставка Сергія Пущенка "Портрети добровольців на війні"

Як згадує сам митець, кожен із портретів він створював усього за один сеанс, і тільки три з них допрацьовував наступного дня. Своїх героїв писав із натури. В експозиції можна побачити людей різного віку – як молодих хлопців, так і більш старших чоловіків, та людей різних професій. Утім, між ними є багато спільного – це прагнення бачити Україну незалежною і сильною державою.

– Ця виставка, насамперед, об’єднує нас в тому, що ми всі одностайні й небайдужі до подій у нашому в суспільстві, – сказав під час відкриття виставки художник Сергій Пущенко. – Мабуть багатьом із нас відомий вислів: «Коли гримлять гармати, то музи мовчать». Натомість батальйон продемонстрував, що в українському добробаті не мовчать ні гармати, ні музи…

На зворотній стороні кожного полотна воїни-добровольці залишили написи – власні мотивації до життя та до дії, їхні побажання.

Серед тих, хто одним із перших побачив полотна художника-добровольця, став і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

– Для нашого міста неабияка честь приймати таку виставку. Її перш за все мають відвідати наші школярі й студенти, аби вони побачили, що таке війна й подивилися в очі людям, які захищають нашу Батьківщину, – говорить мер. – Україна була, є і буде! Україна непереможна, допоки такі люди серед нас. Низький уклін усім воїнам і добровольцям, які стали на захист рідної землі, волонтерам, які з перших хвилин агресії допомагають боронити нашу країну.

Під час відкриття виставки «Портрети добровольців на війні» відбулося нагородження бійців та волонтерів.
У Художньому музеї Черкас відкрилася виставка Сергія Пущенка "Портрети добровольців на війні"

За значний особистий внесок у розвиток української державності очільник області Юрій Ткаченко нагородив відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» Юрія Громового, ще чотирьом добровольцям – Роману Катку, Дмитру Герасімову, Славомиру Глущенку та Володимиру Нагирняку вручив ювілейны відзнаки «Холодний Яр».

Крім того, полковник Андрій Тімофеєв відзначив медалями ще сімох воїнів та кількох волонтерів.

До слова, Черкаси – не перше місто, де експонується виставка. Досі з цим проектом мали змогу познайомитись жителі Рівного, Івано-Франківська, Львова.

Самі ж бійці, які долучилися до відкриття виставки, кажуть: у цих робота бачать незламність та силу духу.
21.02.2018 08:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter