Москвич профінансував. а черкаська майстриня Мартинова пошила для заповідника "Чигирин" два козацькі прапори

Москвич профінансував. а черкаська майстриня Мартинова пошила для заповідника "Чигирин" два козацькі прапориНапередодні Дня українського козацтва фондова збірка Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» поповнилась новими музейними предметами. Голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості Ольга Мартинова передала до заповідника два козацькі прапори, виготовлені для експозиції музею Богдана Хмельницького.
Ольга Мартинова намагалася якомога точніше відтворити усі деталі виробів – від підбору тканини, кольорів, техніки виконання малюнку до кожного стібка.
За інформацією обласної адміністрації, прапори виготовили член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Тетяна Дубовець та майстер художньої вишивки Наталія Карахім.
Розміщення козацьких прапорів у музеї було передбачено тематико-експозиційним планом 2006 року, та за браком коштів цей задум так і не був втілений у життя. Лише через шість років, дякуючи благодійній допомозі Вадима Лєвіна (м. Москва), який, до речі, уже не вперше допомагає НІКЗ «Чигирин», ми маємо змогу побачити відтворені за описами козацькі прапори в експозиції музею.
17.10.2012 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter