Учасники всеукраїнського прес-туру проїхали по "потьомкінським селам" Черкащини

Учасники всеукраїнського прес-туру проїхали по "потьомкінським селам" Черкащини Протягом двох з половиною останніх років на території Черкаської області збудовано та відреставровано чимало важливих об’єктів. Окремі з них мали можливість побачити журналісти з різних куточків країни, під час всеукраїнського прес-туру «Пізнаємо Україну разом». Серед учасників були представники всеукраїнських видань – директор журналістського фонду НСЖУ Людмила Богуславська, кореспонденти популярних видань «Журналіст України» Тетяна Панфілова, газети «Труд» Степан Романюк, «Україна молода» Іван Гавриляк, столичного інтернет-видання «KARTKA.UA» Юліанна Падсюткіна. До черкаського краю завітали також журналісти з регіональних ЗМІ, зокрема, редактор Тернопільської обласної газети «Свобода» Зінаїда Кушнірук, кореспондент Вінницької обласної газети «Вінничина» Антоніна Басенко, з Рівненської газети «Вільне слово» Анастасія Адамчук. Учасниками прес-туру стали кореспонденти Хмельницької обласної газети «Подільські вісті» Світлана Волкова, Тернопільської «Нова Тернопільщина» Любов Мартинчук. Сумщину представляли журналісти газет «Ярмарка» та «Білопільщина» Надія Крушинська та Наталія Калініченко. До колег з різних куточків України долучилися і представники черкаських ЗМІ «Черкаський край», «Нова доба» та інших, повідомили в управлінні інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації.
Гості завітали до Смілянської філії ТОВ «Еліт» – фабрики морозива торгової марки «Ажур». Представники всеукраїнських та регіональних мас-медіа відвідали цехи, склади, морозильні камери заводу, ознайомитися із процесом виробництва морозива та продегустували різні види морозива, котре щойно зійшло з конвеєра.
Наступним об’єктом, де побували журналісти та який по праву є одним з найважливіших у Черкаській області, була обласна дитяча лікарня. Установа європейського рівня, вразила представників мас-медіа унікальним сучасним медичним обладнанням. Головний лікар лікарні Сергій Марков розповів, що одним із перспективних напрямків діяльності лікарні є реабілітація дітей із неврологічними захворюваннями. На Черкащині нараховується 560 дітей, яким встановлено діагноз «дитячий церебральний параліч». А загалом реабілітації потребують 1,5 тисячі дітей із неврологічними порушеннями. У Центрі реабілітації встановлено унікальний апарат, аналогів якому немає в Україні. Завідувач Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Тетяна Ліва запевнила, що цей реабілітаційний комплекс для локомоторної терапії LOCOMATPRO з педіатричними ортозами допомагає поставити на ноги дітей, котрі не можуть стояти і ходити. Окрім того, усі відділення закладу оснащені й іншим новим обладнанням, деякі зразки якого є лише в цій лікарні. Наприклад, тут встановлене найсучасніше лабораторне обладнання, на якому робляться імунологічні, серологічні, гематолдогічні, біохімічні аналізи, на аналізаторах досліджується кров за 20 параметрами. За словами медиків, заклад отримав два біохімічні аналізатори, які вперше доставлені в Україну. Також у реанімаційному відділенні встановлена унікальна дихально-наркозна станція, система якої дозволяє працювати з усіма медичними газами та передовими методами анестезії, встановлено потужний апарат для рентген-діагностики, котрий розрахований на три робочі місця з цифровою комп’ютерною обробкою, що дозволяє забезпечити пацієнтів радіологічними обстеженнями будь-якого рівня. Важливим досягненням черкаського закладу є установка для генерування медичного кисню з повітря. У кожній палаті для новонароджених тут встановлені кувези із цифровими датчиками параметрів дитини. Майже два роки професійний персонал, користуючись сучасним обладнанням, лікує та рятує життя тисяч дітей не лише з Черкаської, а й інших областей України.

Ще на гостей чекав пароплав на відбудованому річковому вокзалі Черкас. Журналістам запропонували прогулянку катером по Дніпру.
Далі гостей гостинно зустрічали в різних куточках Черкащини. Будище, Мошни з величним Мошногірським монастирем, Софіївка, Межиріч, річки Рось та Росава… Багато історичних фактів з історії Черкаської області донесла до учасників прес-туру екскурсовод обласного краєзнавчого музею Валентина Нестеренко. І ось, нарешті, Канівські та Трахтемирівські гори, неперевершені краєвиди Канівського природничого заповідника, землі Великого Кобзаря, де він свого часу жив, творив та знайшов свій вічний спокій. Попереду зустрічало гостей величне своєю історією, Мекка України – місто Канів.
Тут, біля підніжжя пам’ятника Т.Г.Шевченку, журналістів зустріли хлібом-сіллю міський голова Віктор Ніколенко та його заступник Анатолій Леонтьєв. Після вітальних слів та короткої розповіді про сучасний Канів, журналісти підіймалися сходами до Тарасової Гори. Гості урочисто поклали квіти до могили Великого Кобзаря, віддавши шану славному сину України хвилиною мовчання. Більшість із журналістів прес-туру побували тут вперше. Вони захоплено оглянули по-європейськи модернізований величний, наповнений духом історії, Національний музей Т. Г.Шевченка. Завітавши до музею, представники мас-медіа доторкнулися до історії життя і творчості Великого Кобзаря, побачили автопортрети, живописні полотна, прижиттєві видання поета та ін. Окрім того, учасники прес-туру відвідали пам’ятники історичним постатям, розташованим на території Канівського заповідника, отримали від екскурсовода відповіді на численні запитання.
Незабутніми були враження учасників екскурсії і під час візиту до прадавнього Успенського собору, збудованого за часів Київської Русі у 1144 році князем Всеволодом, та з яким пов'язано ім'я великого Кобзаря. Тут перед похованням стояла труна з прахом Тараса Шевченка. Брати письменника хотіли поховати його біля стін Успенського собору, але Григорій Честахівський, що супроводжував прах великого поета, зумів відстояти виконання останньої волі Тараса. Про це повідав журналістам отець Георгій, розповівши деякі історичні факти про собор. Потому бажаючі змогли прикластися вустами до Животворного Хреста, привезеного сюди з Греції.
Не менш цікавим для учасників прес-туру виявився і музей народно-декоративного мистецтва, відкритий 1970 року. Саме тут журналісти не могли відвести зачарованих поглядів від мальованих та вишитих нитками картин Світлани Устименко, Антона Шевченка та ін. Докладно про роботи, експоновані у музеї, розповів гостям його завідувач Віталій Коханчук.
24.09.2012 11:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter