Біля музею Хмельницького в Чигирині посадили гілочку верби Шевченка

Біля музею Хмельницького в Чигирині посадили гілочку верби Шевченка Як повідомляють в НІКЗ «Чигирин», 31 серпня працівники Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» долучилися до акції «Тарасова верба», приуроченої 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, посадивши гілочку верби біля музею Б.Хмельницького.
Перебуваючи на засланні на Кос-Аралі, Тарас Шевченко знайшов на дорозі гілочку верби, посадив її, дбайливо доглядав і незабаром виросла верба, під тінню від якої любив відпочивати Тарас Григорович. У 1963 р., напередодні 150-літнього Шевченкового ювілею поет Андрій Малишко привіз гілочки верби із Казахстану. Їх було посаджено в Києві біля Спілки письменників та у голосіївському будинку поета Максима Рильського.
Організаторами акції «Тарасова верба» є заслужений працівник культури, голова ВГО «Поступ жінок-мироносиць» Зоя Володимирівна Ружин, Благодійний фонд «Троянди й виноград» ім.Максима Рильського та Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського. Метою акції є збагачення духовного і природного довкілля з метою виховання підростаючого покоління на кращих традиціях українського народу. Зої Володимирівні надано дозвіл на заготівлю гілочок Шевченкової верби із музею Максима Рильського. Саджанці Шевченкової верби висаджуватимуться по містах та селах України, а особливо, в Шевченковому краї, на Черкащині на знак пам’яті про великого поета.
31.08.2012 15:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter