Сьогодні презентували книгу "Археологія Чигиринщини" Тетяни Нераденко

Сьогодні презентували книгу "Археологія Чигиринщини" Тетяни НераденкоЗ нагоди Дня археолога 16 серпня 2012 р. в археологічному музеї Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" пройшла презентація книги "Археологія Чигиринщини", автором якої є кандидат історичних наук, методист Черкаського територіального відділення Малої академії наук України, лауреат обласної педагогічної премії ім.О.А.Захаренка та обласної краєзнавчої премії ім.М.В.Максимовича, професійний археолог Тетяна Миколаївна Нераденко.
Тетяна Миколаївна проводить значну роботу по охороні та популяризації пам’яток археології Черкащини. Більше 20 років досліджує в Чигиринському районі відому археологічну пам’ятку України – поселення доби епохи неоліту та енеоліту – Молюхов Бугор.
Книга "Археологія Чигиринщини" видана коштом автора. Вона містить вичерпний матеріал про археологічні пам’ятки краю, історію їх відкриття та дослідників, що тут працювали. У видання включений довідник "Археологічні періоди і культури", словник "Археологічна термінологія", каталог археологічних пам'яток Чигиринщини, складений О.В.Білецькою в 1996-1999 роках. Його публікація в цьому виданні є виявленням поваги автора до праці і особистості археолога, яка рано пішла із життя і не встигла завершити задуманого.
Книга є науково-популярним краєзнавчим виданням. Вона призначена учням і студентам, вчителям і викладачам, а також широкій аудиторії, що цікавиться давньою історією рідного краю. Вона стала чудовим подарунком до 500-річчя міста Чигирина.
В заході взяли участь працівники Національного історико-культурного заповідника "Чигирин", вчителі шкіл міста, бібліотекарі та краєзнавці.
Після презентації Нераденко Т.М. подарувала книгу "Археологія Чигиринщини" районній бібліотеці, бібліотекам шкіл міста і району, бібліотеці та музеям НІКЗ "Чигирин", науковцям заповідника.
16.08.2012 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter