Прокуратура ніяк не відбере гектар лісу у брата екс-голови Черкаської податкової Ткаченка

Прокуратура ніяк не відбере гектар лісу у брата екс-голови Черкаської податкової Ткаченка Золотоніській міжрайонній прокуратурі вже третій рік не вдається повернути 0,98 га лісу, що розташований поблизу села Ліпляни Канівського району (Черкаська обл.). Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 17 вересня, інформують Наші гроші.
У грудні 2009 року на підставі розпорядження Черкаської облдержадміністрації «Золотоніське лісове господарство» і ПП «Тур-Люкс» уклали договір, відповідно до якого фірма отримала у користування на 49 років 0,98 га лісу для використання в культурно-оздоровчих цілях.
У 2011 році Золотоніська прокуратура звернулася до суду з вимогою повернути ділянку державі. В обґрунтування позову прокурор вказав на незаконність розпорядження Черкаської ОДА, на підставі якого був укладений договір.
Суди перших двох інстанцій у 2011 році задовольнили позов прокурора. Як було з’ясовано, розпорядження ОДА було видане першим заступником губернатора Петром Гаманом, хоча сам голова ОДА Олександр Черевко у ті дні був присутній на робочому місці. Суд вказав, що таке розпорядження не відповідає вимогам закону «Про державні адміністрації». А оскільки розпорядження, на підставі якого укладено договір, є незаконним, то відповідно такий договір не відповідає нормам Лісового кодексу.
Втім, у 2012 році ВГСУ ці рішення скасував і передав справу на новий розгляд.
Вирішуючи спір вдруге вже у 2013 році, суди перших двох інстанцій у задоволенні позову відмовили. Апеляційний суд, зокрема, зазначив, що договір оренди містить всі обов’язкові умови, тому не може бути визнаний недійсним.
ВГСУ у вересні цього року ці рішення знову скасував і відправив справу на новий розгляд до госпсуду Черкаської області. Він вказав, що суди попередніх інстанцій не виконали вказівок ВГСУ від 2012 року.
ПП «Тур-Люкс» у квітні 2009 року заснував Андрій Шмунь. Через півроку новим власником і директором фірми став Дмитро Ткаченко, брат екс-голови обласної Державної податкової адміністрації (2005-2010), екс-депутата обласної ради (2006-2010) Юрія Ткаченка.
Дмитро Ткаченко є бізнес-партнером Віктора Черевка, сина екс-губернатора Черкащини (2005-2010) Олександра Черевка, який нині є позафракційним депутатом облради. Зокрема, вони разом заснували ТОВ «Моринське мисливське господарство-2».
За даними ЗМІ, у Канівському та Золотоніському лісгоспах різні фірми відповідно до розпоряджень ОДА, підписаних Петром Гаманом, протягом 2009-2010 років отримали у довгострокове користування близько 20 га лісу.
30.09.2013 11:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter