СБУ прикрила на Черкащині конвертаційний центр, через який пройшло понад 200 млн. грн.

СБУ прикрила на Черкащині конвертаційний центр, через який пройшло понад 200 млн. грн. Служба безпеки України спільно з обласною прокуратурою викрила та припинила протиправну діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, яке організувало у Києві та на території Черкаської області фінансову схему для виведення у тіньовий обіг коштів легального сектору економіки.
Як повідомляє прес-центр СБУ, нелегальна фінансова структура протягом 2012-2013 років надавала послуги різним суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності з мінімізації податкових зобов’язань та переведення безготівкових коштів у готівку. За час існування так званого «конвертцентру» через його рахунки було незаконно переведено в готівку понад 200 мільйонів гривень.
22 серпня у Солом’янському районі Києва СБУ затримала одного з учасників організованої групи та кур’єра під час передачі 200 тис. гривень. Того ж дня у Черкасах правоохоронці затримали організатора та бухгалтера «конвертцентру».
У результаті проведення 11 санкціонованих обшуків у помешканнях учасників оборудки, гаражах та офісних приміщеннях було вилучено фіктивну фінансово-господарську та платіжну документацію комерційних структур, печатки та електронно-обчислювальну техніку.
Наразі триває кримінальне провадження за фактом вчинення злочинів, передбачених ч.3 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст.205 (фіктивне підприємство) та ч.3 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.
Організатору злочинного угруповання, мешканцю Черкас оголошено про підозру у скоєні злочину, передбаченого ч.3 ст.27, ч.2 ст.205 (фіктивне підприємство), ч.3 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України.
11.09.2013 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter