Розцінки в судах України: відкупитися можна від усього

Розцінки в судах України: відкупитися можна від усього Українських суддів почали частіше ловити на хабарах., інформує ТСН. Адвокати запевняють – це непроста справа, але в судах настільки часто "дають на лапу", що зловити їх можливо.
"Не всі судді хабарники. Але в кожному суді є 2-5 суддів, які виносять будь-які рішення. Вони і визначають цінову політику на цьому ринку", - розповів правозахисник Едуард Багіров. Середня ціна справи в українському суді – 2 тисячі доларів, поділилася адвокат Тетяна Монтян. Але вартість справи може вирости, якщо "клієнт" заможний.
"Судді можуть пробити по різних базах, що є у нього та найближчих родичів, наприклад, чи можуть вони продати квартиру. Захмарних сум не призначають - краще хоч щось взяти, ніж нічого. Але якщо справою цікавляться ЗМІ, то суми виростають в рази. За звичайну справу в районному суді доведеться віддати 1,5-2 тисячі доларів, в апеляційному - 3-5 тисяч кожному судді. А у Вищому на дрібниці не розмінюються і беруть по-крупному. Це може доходити і до мільйонів", - розповіла Монтян.
Правозахисник Багіров також доводить: відкупитися можна майже від усього. Від ДТП – від 5-20 тисяч доларів. Від великого шахрайства, наприклад, від будівельної афери - від 100 тисяч доларів. Звісно, розрахунки проводяться лише через перевірених людей. "Це перевірені адвокати, родичі, хороші друзі. До речі, замість грошей можуть просто передавати цінні папери або права на землю або в бізнесі", - продовжив Багіров.
30.08.2013 14:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter