Черкаська міліція вирішила, що "Бий жидів!" - це не антисемітизм. Тоді "Бий ментів!" - це про любофф

Черкаська міліція вирішила, що "Бий жидів!" - це не антисемітизм. Тоді "Бий ментів!" - це про любоффФутболки з написом "Бий жидів!", в які 6 квітня вдяглися кількадесят молодиків на опозиційному мітингу в Черкасах, не є проявом антисемітизму.
До такого висновку дійшла експертиза, яку замовив Соснівський райвідділ міліції.
"Особи всіх молодиків встановлено. Проти них порушено кримінальне провадження, – каже начальник Соснівського РВ УМВС міста Руслан Висоцький. – Однак висновок експертизи, де прямо вказано, що це не є проявом антисемітизму, зв'язує нам руки".
Керівник єврейської громади Черкас Давид Летичевський уже знає про висновки експертів.
"Нам теж повідомили, що оскільки на футболках літера "в" у фразі "Бий жидів!" була похилена, то це не є антисемітизмом. Тому цих молодиків каратимуть за хуліганство, - говорить він. - Звісно, нас такий хід справи не влаштовує. Ми зустрічалися з прокурором області та помічниками голови облдержадміністрації Тулуба. Днями в Києві відбудеться зустріч із керівниками єврейської громади України. Будуть Вадим Рабінович та Олександр Фельдман. Сподіваємося, що вони відреагують на спроби перекваліфікувати справу на хуліганство. На жаль, ми живемо у такій країні, де вся громада знає, що насправді це є проявом антисемітизму, а правоохоронні органи цього не бачать".
Наприкінці квітня в Ізраїлі проводився "Глобальний форум боротьби з антисемітизмом". На ньому був присутній депутат-"регіонал" Олександр Фельдман. Українська делегація була стурбована діяльністю партії "Свобода", керівники якої нібито виступають із антисемітськими заявами. Про випадок у Черкасах Фельдман не згадував.
Нагадаємо, що раніше черкаських міліціонерів зацікавив той факт, що молодики вдягалися у футболки з написом "Бий жидів!" в агітаційних наметах Партії регіонів. Місцеві журналісти були готові надати відео з доказами злочину.

Юрій Стригун gazeta.ua
05.06.2013 16:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter