Черкаський підприємець напозичав і не віддав 5 млн. грн.

Черкаський підприємець напозичав і не віддав 5 млн. грн. До чергової частини Соснівського райвідділу міліції почали надходити повідомлення від громадян про шахрайства. Як інформують у СЗГ УМВС області, заявники стверджували, що приватний підприємець міста Черкаси позичав у них значну суму грошей під відсотки, однак в подальшому їх не повертав.
Правоохоронці взялися за перевірку отриманої інформації. І справді, із наданих слідству розписок, 33-річний боржник тривалий час не повертав своїм кредиторам грошей, загальна сума яких складала близько 5 млн. гривень. При перевірці даних з'ясувалося, що він уже тривалий час не являвся приватним підприємцем. Для встановлення фактів події, працівники міліції направилися до нього додому, однак чоловіка там не було. Провівши ряд слідчо-оперативних заходів, співробітники міліції встановили його місцезнаходження – він переховувався від кредиторів в одному із міст Черкаської області у своїх родичів. Коли чоловік побачив на порозі будинку співробітників міліції, то зрозумів, що правоохоронцям все відомо про його шахрайські дії, тому без опору здався. Він був затриманий та доставлений в Соснівський райвідділ міліції для дачі пояснень.
При розмові зі слідчим затриманий розповів, чому почав обводити навколо пальця своїх кредиторів. Все розпочалося ще з 2004 року, коли молодий чоловік вирішив стати приватним підприємцем. Грошей для розвитку власного бізнесу в нього не вистачало, тому почав позичати їх у своїх рідних та знайомих. Кожному обіцяв, що отримані в борг гроші йтимуть в оборот бізнесу, а виплачувати кредит він буде відсотками з отриманої вигоди. Такі історії він розповідав кожному, в кого позичав. Спочатку чоловік справно віддавав позичене, проте так тривало не довго. Протягом кількох наступних років бізнес почав занепадати і грошей для погашення боргу не вистачало, тому він знову пішов просити кошти. Цього разу позичкодавці зажадали великих відсотків від наданого кредиту, однак, через безвихідь, чоловік погодився, не зважаючи на те, що його бізнес повністю занепав, а він опинився у великій борговій ямі. Кредитодавцям чоловік продовжував казати, що в нього тимчасова фінансова криза і продовжував запевняти, що найближчим часом повністю розрахується. Однак насправді горе-бізнесмен розумів, що навряд чи зможе повернути величезні борги, тому нічого кращого не вигадав, як залишити своє місце проживання і зникнути з поля зору позичкодавців. Кредитори, в свою чергу, звернулися до міліції.
Відносно чоловіка було порушено кримінальну справу за ч.3 та ч.4 ст. 190 (Шахрайство) і ч.1 та ч.4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, санкція яких передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
19.02.2013 16:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter