Новий КПК змушує міліцію розслідувати вбивство кота та захищати від нападу інопланетян

Новий КПК змушує міліцію розслідувати вбивство кота та захищати від нападу інопланетян З початку дії нового Кримінально-процесуального кодексу України на Черкащині до середини січня на Черкащині зареєстрували 5649 заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень. По новому Кодексу відразу після реєстрації заяви відкривається кримінальне провадження. Слідчі «зашиваються»: навантаження на кожного з них складає більше 18 кримінальних проваджень.
Такі цифри були озвученні під час проведення круглого столу в рамках проекту «Підвищення обізнаності населення щодо норм нового КПК України та перших результатів їх застосування на Черкащині», який реалізує Черкаська міська молодіжна громадська організація «Демократичні перетворення України» у співпраці із Європейським партнерством заради демократії та за підтримки Європейського Союзу.
Раніше правозахисники були стурбовані тим, що не всі заяви, які надходили до міліції реєструвались. Новий КПК України цю проблему ліквідував, але виникла інша. Міліцію буквально «засипають» різноманітними заявами і повідомленнями, подекуди не завжди адекватними.
- Є випадки, коли в міліцію подавали заяви про вбивство кота та напад інопланетян. Звичайно це суттєво ускладнює роботу слідчих і відволікає їх уваги від справді важливих справ, - вважає правозахисник, Голова Черкаського обласного осередку Всеукраїнської асоціації моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів Володимир Батчаєв.
04.02.2013 10:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter