Впровадження нового КПК "зачистило" Черкаський СІЗО

Впровадження нового КПК "зачистило" Черкаський СІЗО За словами начальника сектору по контролю за виконанням судових рішень управління ДПтС України в Черкаській області Олександра Співака набрання чинності нового Кримінально-процесуального кодексу України посприяло суттєвому розвантаженню Черкаського СІЗО. Про це йшлося під час засідання круглого столу в рамках проекту «Підвищення обізнаності населення щодо норм нового КПК України та перших результатів їх застосування на Черкащині», який реалізує Черкаська міська молодіжна громадська організація «Демократичні перетворення України» у співпраці із Європейським партнерством заради демократії та за підтримки Європейського Союзу.
- Якщо минулого року щомісяця до нього доставляли близько сотні заарештованих то нині за два місяці дії нового КПК до слідчого ізолятора Черкас потрапило лише 35 осіб, - стверджує Олександр Співак.
Разом з тим зменшилась і загальна чисельність «мешканців» СІЗО при нормативній кількості 554 особи, нині там утримується 482 осіб. Хоча у попередні роки нерідко там сиділо по 700 і навіть більше 800 осіб. До речі, у зв’язку з набранням чинності нового Кримінально-процесуального кодексу України із Черкаського СІЗО нещодавно була звільнена особа, яка більше року просиділа там, а її вина, так і не була доведена.
На долю більшості тих, хто вже перебуває у Черкаському СІЗО новий КПК України особливо не вплине. Як зазначає старший прокурор управління прокуратури Черкаської області Олексій Костюк якщо справа проти особи була направлена до суду по старому КПК України, то і розглядається вона в суді по старому кодексу.
Разом з тим суттєво обмежуються терміни тримання під вартою у СІЗО без доведення вини: за незначні і середньої тяжкості злочини – до 6 місяців, за тяжкі і особливо тяжкі – до року.
04.02.2013 09:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter