Черкаська міліція викрила "конверт", через який перевели в готівку близько 1 млрд грн.

До співробітників управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Черкаській області надійшла інформація про те, що в місті Черкаси діє так званий «конвертаційний центр». Працівники міліції уважно придивились до діяльності цих «ділків» і виявили певне коло осіб, які організували діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру» який діє в місті Черкаси та інших регіонах України.
Як повідомив начальник УМВС України в Черкаській області генерал-майор міліції Валерій Дерновий, оперативники встановили, що троє місцевих приватних підприємців, за попередньою змовою з іншими особами, здійснювали реєстрацію приватних підприємств на підставних осіб. Упродовж 2011-2012 років через рахунки цих фіктивних фірм переводили безготівкові кошти в готівку. Через кримінальний «конверт» пройшло близько 1 мільярда гривень. В результаті незаконних дій зловмисників бюджетом недоотримано близько 150 мільйонів гривень податку на додану вартість. Державним інтересам завдано збитків в особливо великих розмірах – а це, недоплачена заробітна плата, виплата пенсіонерам пенсій, соціальні виплати.
Вже встановлено десятки підприємств, в тому числі і бюджетних установ, які користувалися послугами «конвертаційного центру». Слідчим управлінням УМВС України в Черкаській області відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України, санкція яких передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Наразі проводиться комплекс слідчо-оперативних заходів, спрямованих на встановлення кола осіб, причетних до організації «конвертаційного центру», притягнення їх до відповідальності та відшкодуванню заподіяних державі збитків.
СЗГ УМВС області
01.02.2013 19:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter