Після впровадження нового КПК в черкаських колоніях засуджені житимуть не в казармах, а в блоках

Після впровадження нового КПК в черкаських колоніях засуджені житимуть не в казармах, а в блоках Начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Черкаській області Анатолій Грищенко розповів, які зміни очікуються піся впровадження нового КПК. Найголовніша проблема сьогодні - перевантаженість установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.
–У Черкаській області маємо один слідчий ізолятор з максимальною наповненістю 554 особи. Та ще донедавна змушені були утримувати в стінах СІЗО до 900 осіб, а це веде до порушень умов утримання осіб, взятих під варту.
Концепція державної політики щодо реформування кримінально-виконавчої системи на наступні 5 років та новий Кримінальний процесуальний кодекс передбачають знизити навантаження на слідчі ізолятори розширивши перелік запобіжних заходів, не пов’язаних із позбавленням волі. Вводиться таке поняття як «домашній арешт».
Це важливий крок, адже запровадження процедури досудової пробації, тобто супроводу людини, що перебуває під слідством, дозволить суттєво збільшити кількість осіб, для яких може бути обране покарання, не пов’язане з позбавленням чи обмеженням волі. Таким чином буде досягнуто не тільки зниження навантаження на слідчі ізолятори, а й зменшення кількості осіб, позбавлених волі, у виправних закладах. У свою чергу, це призведе до зменшення витрат на їх утримання, а також, що дуже важливо, люди залишаються членами суспільства і отримують шанс виправити свій злочин, не потрапляючи до місць позбавлення волі.
У результаті таких нововведень стає можливим перехід від утримання засуджених у гуртожитках казарменого типу до блочного їх розміщення. По-перше, це дозволить збільшити норми жилої площі на одного засудженого, а по-друге, значно поліпшити санітарно-епідеміологічну обстановку в установах виконання покарань.
Що стосується Черкаської області, то переобладнання жилих приміщень на блочну систему вже розпочате. На теперішній час у Черкаській виправній колонії №62 вже в двох відділеннях завершено перебудову корпусів. В інших установах теж ведуться роботи.
Про це повідомляють у прес-службі управління ДПтС України в Черкаській області.
12.12.2012 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter