Керівник черкаської охоронної фірми звинувачує в "безпрєдєлі" "орлів Дернового"

Керівник черкаської охоронної фірми звинувачує в "безпрєдєлі" "орлів Дернового" Як повідомляють УНН, на Черкащині від свавілля окремих працівників правоохоронних органів страждають люди та зазнає шкоди приватний бізнес. Про це під час прес-конференції в УНН заявив керівник охоронної фірми ПП "Щит-1" Дмитро Ірінін.
За його словами, за останні п’ять місяців його життя перетворилося на пекло. Суцільні перевірки діяльності його бізнесу, обшуки, цілодобове прослуховування телефону, переслідування працівників його фірми, та навіть застосування фізичної сили до людей, які з ним спілкуються.
Зокрема, Дмитро Ірінін стверджує, що заступник начальника УМВС в Черкаській області Леонід Бойко, використовуючи своє службове становище, віддає неправомірні накази, спрямовані на тиск правоохоронних органів на роботу приватних структур та порушують права людини як громадянина.
Межею терпіння стало залякування та застосування фізичної сили до друзів.
Одним із постраждалих став тренер-викладач Черкаської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи "Вулкан" Олександр Литвиненко, який досі не може оговтатися від побоїв та допиту за допомогою електрошоку, як стверджує чоловік, завданих працівниками правоохоронних органів.
За його словами, інцидент стався у Черкасах, 24 вересня, на території школи. На очах у дітей невідомі особи у масках зі зброєю в руках та написах на спині "Беркут" надягнули йому на голову мішок та затягли до машини. При цьому причини затримання ніхто не пояснив. У заяві, яку Олександр Литвиненко згодом написав міліції, зазначається, що його катували, змушуючи зізнатися в якомусь розбійному нападі, а потім привезли до райвідділу міліції, де продовжили допит. Насамкінець під тиском міліціонерів він підписав папери про вилучення наркотичних засобів, після чого його, через чотири доби катувань, відпустили.
Олександр Литвиненко вважає, що приписування йому причетність до наркотиків взагалі є абсурдом, оскільки він вже тривалий час представляє екологічну організацію, яка пропагує здоровий спосіб життя серед молоді. Він ніколи не мав проблем із законом, працює із дітьми і не може зрозуміти, за що ж поплатився здоров’ям, не говорячи вже про завдану моральну шкоду.
Сам же Ірінін вважає, що мотивами таких дій з боку правоохоронців могли стати особисті стосунки, один із правоохоронців є родичем його дружини, з якою він пережив нещодавно непросте розлучення, а саме її брат, що працює заступником начальника відділу в управлінні МВС Валентин Калиновський.
З даного приводу в Дмитро Валерійович звертався до обласної прокуратури, управління МВС та двічі зустрічався із головою Черкаської облдержадміністрації Сергієм Тулубом, який відреагував миттєво – одразу створивши на чолі з Іваном Прокопенком робочу групу по ліквідації корупційних дій з боку правоохоронних органів. Нині робоча група продовжує розслідування даного питання.
Наразі такі звернення надіслані до Генпрокурора України Віктора Пшонки, Міністра МВС України Віталія Захарченка, Уповноваженого Верховної Ради України у справах людини та в Адміністрації Президента.
В свою чергу юрист фірми "Щит-1" зазначив, що при перевірках господарської діяльності фірми мало місце порушення юридичних процедур, також окремі документи були оформлені некоректно. А реагування силових відомств на заяви мало формальний характер.
18.10.2012 10:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter