Прокуратура: У Черкаському районі проти матері 8-річної дівчинки за невиконання материнських обов`язків відкрито кримінальне провадження

Черкаською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом зґвалтування 8-річної дитини на території Черкаського району.

Наразі зловмиснику оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 152 (зґвалтування) Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Одночасно встановлено, що матір потерпілої дівчинки систематично не виконувала передбачуваних законом обов’язків по догляду за малолітньою донькою, а в день зґвалтування останньої своїми умисними діями не забезпечила власній доньці безпечних умов перебування за місцем проживання, не захистила дитину, не попередила неправомірних посягань, знущань, яких зазнала потерпіла.

Враховуючи викладене, Черкаською місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом злісного невиконання матір’ю встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 166 КК України.

Водночас в ході вивчення стану виконання працівниками органів, що зобов’язані здійснювати нагляд за умовами проживання малолітньої та контролювати ситуацію в сім’ї, своїх службових обов’язків, встановлено, що відповідальними службовими особами не вжито необхідних заходів з метою попередження неправомірних дій щодо дитини, що свідчить про неналежне виконання своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них.

За вказаним фактом Черкаською місцевою прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Розслідування вказаних вище кримінальних проваджень перебуває на постійному контролі Черкаської місцевої прокуратури.
10.09.2016 12:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter