47 % черкаських підприємців скаржаться на нестачу коштів для функціонування

47 % черкаських підприємців скаржаться на нестачу коштів для функціонуванняЗа інформацією Черкаського прес-клубу, 28 березня відбувся брифінг «Діяльність органів влади у галузі підтримки підприємництва та запобігання корупції». Брифінг було проведено у форматі «Підприємці – Влада – НУО». Активну участь у обговоренні проблем малого бізнесу у Черкасах взяли представники Черкаської облдержадміністрації та Черкаської міської влади, керівники громадських організацій та черкаські підприємці.
На брифігу були обговорені наґальні проблеми підприємців Черкаси та шляхи їх подолання. Проведення брифінгу було ініційоване обласною асоціацією розвитку підприємництва, яка реалізувала у місті ґрантовий проект «Моніторинг проблем малого бізнесу у м. Черкаси та розробка шляхів їх вирішення на місцевому рівні» В ході проекту було проведено опитування підприємців, фокус-групи та інші заходи, які допомогли з'ясувати проблеми та перешкоди, що заважають працювати підприємцям міста та розробити пропозиції щодо їх усунення на місцевому рівні.
З результатами моніторингу та пропозиціями щодо покращення бізнес-клімату та налагодження більш активної співпраці підприємців з органими влади присутніх ознайомила виконавчий директор ЧОАРП Наталія Ушакова. Вона розповіла, як розвивається підприємництво в регіоні, повідомила, що зараз в області налічується близько 55 тисяч підприємців, доповіла, що у ході реалізації проекту був проведений моніторинг, бізнесмени отримали інформаційну підтримку у вигляді брошури-пам'ятки, яка ознайомила їх із особливостями проведення перевірок різними контролюючими органами.
Практично всі опитані підприємці вказали на те , що мають проблеми у веденні бізнесу. Більшість підприємців, 47%, скаржаться на недостатність коштів для подальшого розвитку і функціонуванні бізнесу, це повязане, в першу чергу, з фінансовою кризою та її наслідками, на її вплив вказують 30% респондентів, та корупцією, яка заважає працювати 36% підприємців. Деякі опитані вказують і на те, що законодавство змінюється невмотивовано часто.
Серйозно ґальмує діяльність підприємців недостатня поінформованість щодо питань оподаткування – 27%, ведення бухгалтерського обліку та звітності – 29%, відповідальності за допущені порушення – 34%, що суттєво впливає на роботу підприємця, робить його фактично незахищеним у разі проведення перевірок. У ході проведення анкетування були визначені проблеми, які ґальмують розвиток малого бізнесу у місті Черкаси. Найбільшу проблему респонденти вбачають у недостатній правовій захищеності – 55%, що є не тільки міською, але й загальнодержавною проблемою. Скаржаться підприємці й на недосконалу законодавчо - правову базу фіскальних органів, часті зміни у законодавстві – 34%, що теж можна віднести до загальнодержавних факторів. 44% опитаних вважають, що міська влада приділяє недостатню увагу проблемам підприємців. Це сигнал для органів влади про необхідність детального вивчення проблем малого бізнесу у Черкасах та надання йому дієвої допомоги. Заважає працювати підприємцям фінансова криза – 30% , що є глобальним ґальмуючим фактором розвитку підприємництва.
Аналіз результатів проведеного опитування свідчить: підприємці малого бізнесу у місті Черкаси потребують невідкладної допомоги, підтримки.
02.04.2012 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter