Заборгованість по зарплаті в Черкаській області зросла до 16,7 млн. грн.

Заборгованість по зарплаті в Черкаській області зросла до 16,7 млн. грн. Як інформує Черкаська ОДА, директор Департаменту фінансів ОДА Володимир Кулеша провів нараду з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
За словами В. Кулеши, за попередніми статистичними даними, загальна сума боргу на 01.09.2013 становила 16,7 млн. грн. Це свідчить про невиконання графіка погашення заборгованості, що призвело до її збільшення на майже 2,7 млн. грн.
– Сьогодні найбільшу стурбованість викликає наявність та зростання боргу на комунальних підприємствах до майже 2,9 млн. грн. або 39% боргу економічно активних підприємств, заборгованість на яких з початку року зменшено на 4,3% (на 330 тис. грн.). Зокрема, відбулося зростання заборгованості на комунальних підприємствах у містах Черкаси (на 638,5 тис. грн.), м. Сміла (на 146 тис. грн.) та виникла заборгованість у м. Ватутіне (73 тис. грн.). З початку 2013 року наростили борги міста Черкаси, Золотоноша та Чигиринський і Черкаський райони – зауважив Володимир Кулеша.
Володимир Олексійович також наголосив на необхідності розібратися із ситуацією на підприємствах банкрутах:
– Протягом років на цих підприємствах в результаті санації спостерігається зворотній процес, тож давайте разом шукати нетрадиційні шляхи вирішення проблеми погашення заборгованості, – закликав головний фінансист області.
Детально зі станом справ ознайомив учасників наради заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Шимчук.
Він, зокрема, доповів, що за останній місяць лише в місті Черкаси виникло 5 «нових» економічно активних підприємств-боржників, у м. Сміла – 2 та по одному у м. Ватутіне і Черкаському районі. Із загальної суми боргу економічно активних підприємств на: комунальні припадає 2,9 млн. грн., або 39%; іншої форми власності – 2,5 млн. грн., або 34%; на державні – 2 млн. грн., або 27%. Серед державних підприємств-боржників проблемними залишаються: ДП «Златодар» (борг із виплати заробітної плати становить 1,6 млн. грн.); «Український державний науково-дослідний і проектний інститут легкої промисловості» (245 тис. грн.). Серед підприємств іншої форми власності найбільшими боржниками є: філія концерну «Техвоєнсервіс» із сумою боргу 1,5 млн. грн., ДП НАК Надра «Центрукргеологія» сума боргу становить 421 тис. грн.
Що стосується підприємств-банкрутів, то порівняно з початком року заборгованість збільшено на 8,3% і на сьогодні вона становить 9,2 млн. грн. Найбільшими боржниками є ЗАТ «Черкаський агротепличний комбінат» (майже 2,9 млн. грн.) та ЗАТ «Рось» (2,1 млн. грн.). Питома вага цих двох підприємств становить понад 54% боргу підприємств-банкрутів.
Серед державних підприємств-банкрутів найбільшим боржником є «Черкаський державний завод хімічних реактивів» із сумою заборгованості 1,1 млн. грн., а це – 47% суми заборгованості підприємств-банкрутів державної форми власності.
14.09.2013 11:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter