Австрійський банк розвитку (ОеЕВ) цікавитьcя енергоефективним потенціалом України

Австрійський банк розвитку (ОеЕВ) цікавитьcя енергоефективним потенціалом України«Енергоефективна економіка – одне з пріоритетних питань державної політики. І залучення інвестицій в цю сферу – це невід’ємна складова», – зазначив Голова Держенергоефективності України Микола Пашкевич в ході зустрічі з представником Франкфуртської школи фінансів та управління Іваном Корякіним.

«Для досягнення європейських цілей нам потрібно близько 100 млрд. євро, з них – 60 млрд. євро припадає на ЖКГ, потім важка промисловість, сільське господарство та ін. Ще один напрям – відновлювана енергетика, особливо в частині розвитку дрібного сегменту. Наприклад, варто активізувати проекти з невеликою встановленою потужністю до 1 МВт» – наголосив Микола Пашкевич.

Іван Корякін, в свою чергу, зазначив, що дані пріоритети збігаються з цілями одного з європейських провідних банків розвитку, який планує вийти на ринок України. Зокрема, мова йде про Австрійський банк розвитку (ОеЕВ). «Планується, що інвестиційний портфель банку на енергоефективні проекти складатиме значну суму. Фінансування проводитиметься на загальноприйнятих комерційних відсотках терміном на 5 років. Для малого та середнього бізнесу – це цікавий сегмент», – зауважив він. Іван Корякін зазначив, що від українських банків, через які буде йти фінансування, очікують наявність «Центру експертизи», а також залучення до роботи енергоаудиторів.

Голова Держенергоефективності України запевнив, що такі ініціативи Україні потрібні, і Держенергоефективності сприятиме приходу нових інвесторів. Зокрема, він зауважив, що Агентство проводить державну експертизу енергоефективних проектів, тому фахівці можуть надавати професійні консультації з цих питань.

Довідково:

Австрійський банк розвитку (ОеЕВ) наразі проводить дослідження енергоефективного потенціалу України, необхідність фінансування та пошук потенційних банківських установ для подальшої співпраці. Фінансова установа, яка стане партнером Австрійського банку, отримає фінансування на підтримку проектів енергоефективності та відновлюваної енергетики. Кошти, що отримає український банк, виділятимуться за спеціальною програмою, яку запропонує Австрійський банк розвитку (ОеЕВ). Наразі банк працює за аналогічною схемою в декількох східноєвропейських країнах та в Туреччині.
23.08.2013 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter