Опозиція пропонує скоротити кількість робочих годин на тиждень

Опозиція пропонує скоротити кількість робочих годин на тижденьНародні депутати фракції “Батьківщина” Олександр Турчинов та Андрій Павловський зареєстрували законопроект про внесення змін до Кодексу законів про працю України, яким пропонується скоротити норму тривалості робочого часу з 40 до 38 годин на тиждень, передає УНН з посиланням на “Батьківщину”.

Європейський стандарт тривалості робочого тижня — 36-38 годин. Роботодавцям слід дотримуватись норм, прийнятих в цивілізованому світі, та поважати право на відпочинок працюючої людини”, — заявив А.Павловський.

За його словами, аби праця була продуктивною, трудящим потрібен повноцінний відпочинок.

“Не може існувати та ситуація, коли робочий день починається, як то кажуть, біля верстату. Спочатку люди їдуть на роботу в задушливому, переповненому громадському транспорті. В години пік на дорогах затори. Все це займає час і втомлює. При розрахунку норми тривалості робочого часу слід врахувати природну потребу трудящих відпочити від такого навантаження”, — підкреслив А.Павловський.

Нагадаємо, як передбачено частиною першою статті 50 Кодексу законів про працю України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті. При встановленні меншої норми тривалості робочого часу слід мати на увазі, що оплата праці у цьому випадку має провадитись за повною тарифною ставкою, повним окладом.
21.08.2013 08:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter