Томенко просить Генпрокуратуру перевірити законність фінансування вертодрому в Пекарях

Томенко просить Генпрокуратуру перевірити законність фінансування вертодрому в Пекарях Народний депутат України Микола Томенко звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням перевірити законність фінансування будівництва та утримання вертолітного майданчика поблизу села Пекарі Черкаської області, недалеко від Чернечої гори, де розташований Шевченківський національний заповідник.
Відповідно до перевірки, яку провела Державна фінансова інспекція України, Державне підприємство «Льодові арени», що здійснювало будівництво вертолітного майданчика, допустило значні порушення та значно завищило вартість своїх робіт на загальну суму 6,2 млн грн..
Зокрема, без наявності підтвердних документів підприємством була зайво оплачена вартість доставки будівельних матеріалів (піску) на суму 1,2 млн грн., а також робота з улаштування основи з піску в кількості 75,7 тис. куб. м на суму 4,9 млн грн..
Водночас ревізією встановлено інші порушення, що призвели до збитків на загальну суму 149,4 тис. гривень.
Відповідно до інформації Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, плановий обсяг витрат на утримання майданчика на 2013 рік складає 1436 тис. гривень.
«Як і передбачалося, будівництво вертолітного майданчика за понад 100 мільйонів гривень бюджетних коштів, яке активно рекламували центральна та місцева влада, призвела не до надходжень коштів від туризму до бюджету, а до додаткових витрат майже у півтора мільйона гривень на обслуговування фактично лише польотів Президента України», – коментує результати перевірки народний депутат Микола Томенко.
Раніше прес-служба Кабміну заявляла, що вертолітний майданчик будується для економії часу гостей Євро-2012, які захочуть відвідати могилу Кобзаря. За повідомленнями у ЗМІ, за рік термінал, який міг прийняти до 100 тис. туристів, прийняв лише кілька разів Президента України Віктора Януковича.
04.06.2013 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter