Черкаський водоканал винен "Азоту" - понад 11 млн. грн., обленерго - близько 9 млн. грн. І Світовому банку теж винен. Банкрутять?

Черкаський водоканал винен "Азоту" - понад 11 млн. грн., обленерго - близько 9 млн. грн. І Світовому банку теж винен. Банкрутять?  Сьогодні КП "Черкасиводоканал" перебуває у непростій ситуації, повідомляє прес-служба підприємства. Однією з основних проблем є невідповідність тарифів реальним витратам, що необхідні для забезпечення надання послуги центрального водопостачання та водовідведення. Внаслідок чого "Черкасиводоканал" станом на 1 квітня має значну заборгованість у сумі понад 11 млн. грн. перед ПАТ «Азот» за очистку стоків та близько 9 млн. грн. ПАТ "Черкасиобленерго" за електроенергію.
- Чинний тариф є нерентабельним, оскільки відшкодовує витрати підприємства на доставку води кінцевому споживачеві лише на 60 %. Щомісяця водоканал несе мільйонні збитки, - говорить директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко.
З 2008 року тарифи фактично не переглядались. Востаннє тариф корегувався у лютому 2012 року для групи населення. І то незначне зростання відбулося лише по енергетичній складовій. Не було враховано підвищення вартості інших складових тарифу, зокрема мінімальної заробітної плати, ціни на реагенти, матеріали, вартості очищення стічних вод ПАТ "Азот" та вартості послуги з технічного обслуговування підкачуючих насосів холодної води КМ "Черкаситеплокомуненерго" та інше.
На останній нараді у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України була озвучена інформація про те, що тарифи для населення не зростатимуть. Це принципова позиція Президента України і Уряду. А для того, щоб підприємства житлово-комунального галузі не були збитковими, Уряд передбачив в державному бюджеті 5,1 млрд. грн. на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого постачання і водовідведення.
- Сподіваюсь, що передбачена субвенція для відшкодування різниці в тарифах з державного бюджету дасть можливість "Черкасиводоканалу" погасити заборгованість існуючим кредиторам, в тому числі, сплачувати тіло кредиту Світовому банку, який Водоканал взяв на модернізацію водопровідних і каналізаційних насосних станцій міста, - зазначив Сергій Овчаренко.
КП "Черкасиводоканал" сподівається на розуміння з боку своїх кредиторів та компромісно вирішити питання заборгованості без відключення електроенергії Водоканалу, щоби не завдавати незручностей мешканцям міста. А мільйонні борги будуть погашені з державної казни.
05.04.2013 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter