Поруч із модернізованою насосною станцією №3 Одарич прозоро натякнув черкасщанам на підвищення тарифів на водопостачання

Поруч із модернізованою насосною станцією №3 Одарич прозоро натякнув черкасщанам на підвищення тарифів на водопостачання Як інформує прес-служба КП «Черкасиводоканал», міський голова Черкас Сергій Одарич та директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко провели робочу зустріч з журналістами, на якій показали процес модернізації водопровідної насосної станції 3-го підйому.
Нині проходить другий етап модернізації. Він стосується всіх водопровідних насосних станцій - першого, другого і третього підйому. У процесі багаторічної експлуатації обладнання станцій вичерпало свій ресурс. За останні сорок років це перша масштабна модернізація, яка нині проводиться за кошти кредиту Світового банку. Позику у 10,9 млн.доларів (83,8 млн.грн) водне підприємство Черкас отримало на 17 років під 1% річних з відстрочкою на 3 роки. Термін погашення тіла кредиту 2013 - 2025 р., а очікувана ж окупність, за попередніми підрахунками, близько 7,5 років.
- Заміну застарілих агрегатів проводить данська компанія "Пер Аарслеф А /С", яка надала найбільш вигідні пропозиції для модернізації головних водопровідних насосних станцій Черкас, — говорить директор КП "Черкасиводоканал" Сергій Овчаренко. — Також будуть замінені прилади обліку і встановлені датчики рівня води в резервуарах. На насосні агрегати встановлять прилади частотного регулювання, що дозволить виключити "людський" фактор з процесу регулювання тиску в мережах водопостачання і в автоматичному режимі підтримувати його на певному рівні незалежно від витрат. Це збільшить термін експлуатації насосів через відсутність гідроударів. Все це в комплексі забезпечить стабільну роботу водопровідної насосної станції та безперебійне водопостачання споживачів.
За словами міського голови Черкас Сергія Одарича, одним із найважливіших результатів впровадження проекту стане значна економія витрат на енергоносії.
— Існуючий тариф на водопостачання та водовідведення покриває собівартість лише на 65-70%. Тому в середу має відбутися зустріч в Кабінеті Міністрів разом із представниками профільних міністерств, під час якої розглядатиметься питання про роботу із Світовим банком і поверненням кредитів. Адже перш, ніж укладати кредитні угоди, була домовленість, що тариф буде економічно обґрунтованим, — зазначив міський голова.
Нині проект реалізований на 40%. Закінчення робіт по модернізації всіх водопровідних станцій планується завершити у червні поточного року.
25.03.2013 12:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter