Черкаський МВК: до Черкас привезли нову когенераційну установку за кошти ЄБРР

Черкаський МВК: до Черкас привезли нову когенераційну установку за кошти ЄБРРКогенераційна установка, яка працює в Черкасах на базі однієї із котелень КП «Черкаситеплокомуненерго» з 2005 року, вже окупилася, повідомляють у Черкаському МВК. Економічний ефект від її роботи вже оцінюється у кілька мільйонів гривень. Ще три подібні установки за кошти кредиту ЄБРР купує комунальне підприємство. Одна з таких установок вже прибула до Черкас, на інші дві – чекають на початку березня.
Коштуватимуть ці установки 3,3 млн. євро. Встановлять їх на котельнях по вул. Красовського, Онопрієнка та Корольова. Окупність проекту, за розрахунками спеціалістів, 2,5 роки. Кредит розрахований на 15 років. Тож вже за три роки «Черкаситеплокомуненерго» почне заощаджувати.
Когенерація дозволяє виробляти електроенергію, а побічний продукт – тепло, яке скеровують в теплову мережу міста.
— На рік наше підприємство споживає 15 млн. кВт електроенергії. Раніше ми її купували. Вартість – понад 1 грн за 1 кВт. Завдяки когенерації ми виготовлятимемо електроенергію для власного виробництва. Собівартість виготовлення – на рівні 20-25 коп за 1 кВт. Економічний ефект, думаю, буде помітний одразу, - говорить Микола Кушнір, головний інженер КП «Черкаситеплокомуненерго».
15.01.2013 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter