Нацбанк: 2012 року в Черкаській області видали 32 іпотечні кредити на придбання житла

Нацбанк: 2012 року в Черкаській області видали 32 іпотечні кредити на придбання житлаЯк інформують в управлінні Нацбанку області, упродовж 2012 року здійснювалося надання здешевлених кредитів на придбання житла.
Управління Національного банку України в Черкаській області доводить до відома громадян основні умови Порядку:
1. Позичальником може бути громадянин, який потребує поліпшення житлових умов та відповідає вимогам банку до позичальників. Громадяни можуть отримувати в банках кредити на будівництво (реконструкцію) чи придбання в об’єктах незавершеного будівництва житла на строк до 15 років.
2. Суть механізму полягає у частковій компенсації ставки за іпотечними кредитами: громадянин сплачує 3 проценти ставки за кредитом та тіло кредиту, а місцевий орган влади за рахунок коштів Держбюджету компенсує 13 процентів ставки за кредитом на спеціальний поточний рахунок, відкритий у банку.
3. Процентна ставка за кредитним договором не перевищує 16 процентів річних, що є дуже вигідною пропозицією.
За повідомленням Голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леоніда Рисухіна, на 2013 рік в держбюджеті заплановані кошти для реалізації механізму здешевлення вартості іпотечних кредитів у сумі 300 млн. грн., які нададуть можливість виконати зобов’язання держави за договорами компенсації.
У Черкаській області здешевлені іпотечні кредити надають установи АБ «Укргазбанк» та АТ «Ощадбанк». У 2012 році було видано 32 кредити, з них установами АБ «Укргазбанк» – двадцять п’ять кредитів, АТ «Ощадбанк» – сім кредитів.
15.01.2013 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter