Після введення "економічно обґрунтованих" тарифів комуналка в Україні подорожчає на третину

Після введення "економічно обґрунтованих" тарифів комуналка в Україні подорожчає на третинуВ уряду фактично не залишилося альтернативи підвищенню тарифів - бюджету потрібні гроші, серед іншого на дотації з комунальних платежів. Це може відбутися вже в 2013 році, пише Дзеркало тижня.
Кабмін розглядає можливість підвищення комунальних тарифів до економічно обґрунтованого рівня вже найближчим часом. Згідно з розрахунками, наданим уряду Нацкомісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, тарифи повинні зрости в середньому на третину. Про це в своїй статті для ZN.UAпише оглядач Алла Єрьоменко.
Зокрема, Нацкомісія підрахувала, що тарифи на теплоенергію за середньостатистичну однокімнатну квартиру метражем 32,5 кв. м порівняно з вереснем 2012-го збільшаться на 75 грн з середньостатистичних 228 грн. За двокімнатну в 47,5 кв. м - з 333 грн ще на 110 грн. Трикімнатна в 62,8 кв. м, за яку платили близько 441 грн, обійдеться на 146 грн дорожче. Чотирикімнатна (84,9 кв. м) - додайте до середньостатистичним 596 грн ще 161 грн.
Зазначимо, що Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, переконує Кабмін у необхідності підвищення тарифів з моменту свого створення. До цього "комунальники" і Асоціація міст України багато років переконували в цьому НКРЕ.
"І якщо Азаров все ж таки зважився на цей план (а вибору у нього практично немає), так і буде: бюджету потрібні гроші, зокрема на... дотації за комунальними платежами! А ми до кінця 2013 року, у крайньому випадку, до закінчення 2014-го заплатимо вищезазначені суми, які, можливо, в рази. Або неплатників виселять згідно з рішенням суду. Є такий закон в Україні", - пише оглядач.
14.01.2013 11:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter