Черкаський "Добробуд" пропонує жити в квартирі, сплачуючи орендну плату забудовнику

Черкаський "Добробуд" пропонує жити в квартирі, сплачуючи орендну плату забудовнику Соціальне житло – квартири «економ-класу» - користуються у Черкасах все більшим попитом. А із наступного року у обласному центрі може з’явитись справді соціальне житло – нові квартири, у яких можна буде жити, сплачуючи орендну плату забудовнику - Асоціації «Група компаній «Добробуд», якій і належить така ініціатива.
Про перспективи житлового будівництва у Черкасах у наступному році та про підсумки нинішнього йшлося під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.
- За попередніми підсумками року, у 2012-му сфера житлового будівництва зберігає темпи минулого року, - констатував начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області Андрій Захарченко. - У 2011 році у нас було введено у експлуатацію 111 тисяч м² житла і цьогоріч планується до 120 тисяч м²: на сьогодні уже введено у експлуатацію103 тисяч м² площі нового житла. Зазвичай під кінець року - у останні 3 тижні – сфера житлового будівництва активізується: люди будують сезон, і під кінець року вводять житло у експлуатацію. З досвіду минулого року, за останні 3 тижні 2011-го у експлуатацію було введено 17 тисяч м² житла.
Стосовно ж планів галузі на 2013 рік – то програма доступного житла і державного кредитування досить активізувала ринок житла і всі провідні компанії у нас уже продовжили дозволи на будівельні роботи і погодили графіки їх виконання. Якщо програма працюватиме тими же темпами – то галузь будівництва темпів не збавлятиме. Сьогодні у нас є до 10 майданчиків на етапі 70-80% готовності, які цілком реально добудувати наступного року – тому у 2013-му ми прогнозуємо активізацію цього ринку.
За словами віце-президента Асоціації «Група компаній «Добробуд» Юрія Капітоненка, програми доступного житла в регіоні реально діють – «Добробуд» зводить уже другий будинок у Черкасах у рамках такої програми - і дійсно дозволяють тим, хто позбавлений можливості придбати житло у звичайний спосіб, все-таки його отримати, проте проблемою залишається недофінансування програм: на сьогодні, наприклад, непрофінансованими залишаються 8 уже укладених угод на житло у новому будинку, що наразі зводиться по вул.. Гоголя, 302. Це сповільнює темпи будівництва будинку і компанії доводиться шукати можливості залучення інших коштів для прискорення будівництва.
- Сьогодні у нашої компанії практично немає готових квартир на продаж: 90% житла викупається ще на стадії будівництва, - констатував віце-президент Асоціації «Група компаній «Добробуд» Юрій Капітоненко. – Вартість одного квадратного метра первинного житла у Черкасах сьогодні коливається у межах 4,5-7 тисяч гривень. Змінюватись найближчим часом ціни не будуть. Забудовнику ціну знижувати нікуди (вона і так забезпечує лише мінімальний прибуток) – і, навіть якщо будматеріали зростуть у ціні, ми будемо триматися до останнього: квартири повинні продаватися. А більшість покупців, які сьогодні звертаються до компанії, передовсім цікавить саме ціна. Статки покупців змушують їх найперше цікавитися мінімальною ціною, а вже потім – районом майбутнього проживання. Найбільший попит сьогодні має соціальне житло. Саме тому ми вирішили із наступного року впровадити у Черкасах новацію – створивши для тих, хто не може дозволити собі придбання власного житла, можливість жити у новій квартирі – 10 чи 20 років - і сплачувати забудовнику орендну плату.
Уже сьогодні варіанти часткової сплати навіть при купівлі житла мають суттєвий попит серед черкащан. Наразі умови розстрочки є такими: сплата 30% вартості житла у якості першого внеску – зі сплатою решти вартості квартири протягом періоду до здачі будинку в експлуатацію.
21.12.2012 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter