На Черкащині подано 6 заявок на укладання форвардних контрактів із Аграрним фондом

На Черкащині подано 6 заявок на укладання форвардних контрактів із Аграрним фондом Як повідомляють в Головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, сільгосптоваровиробниками Черкащини подано 6 заявок на укладання форвардних контрактів із Аграрним фондом – на поставку зерна в кількості 9,6 тис. тонн на суму 17,1 млн. гривень. Уже підписано три такі угоди на 5,3 тис. тонн зерна, вартістю 9,7 млн. грн. та отримано аванс у сумі 4 млн. гривень.
До речі, цієї осені Аграрний фонд розпочав форвардні закупівлі зерна врожаю 2013 року за удосконаленим механізмом. Відповідно до нього, підписання форвардних контрактів розпочато в період проведення осінньо-польових робіт. Також змінено механізм розрахунку, згідно з яким виплати відбуваються за двома траншами:
- перший (авансовий) – розраховується в розмірі 50% від мінімальної інтервенційної ціни для окремої культури на поточний маркетинговий період;
- другий (остаточний) – буде розраховано на основі середньозваженої ціни фіксингу, яка складеться на організованому аграрному ринку на момент переоформлення зерна.
Як запевняють в Аграрному фонді, взяти гроші наперед під поставки зерна наступного року може кожен охочий фермер. Єдина умова - відсутність боргів перед державою.
20.12.2012 12:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter