За три роки ОСББ «Ян» виконало капітальних ремонтів на майже мільйон гривень

За три роки ОСББ «Ян» виконало капітальних ремонтів на майже мільйон гривеньМайже 1,3 мільйони гривень закладено цьогоріч у міському бюджеті на підтримку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Черкас. Кошти виділяються на капітальні ремонти ОСББ на умовах співфінансування: 60 відсотків – об’єднання збирають самостійно, решта – фінансується з міського бюджету. У 2012 році такою можливістю скористалось 32 ОСББ, повідомили у Черкаській міській раді.

Серед них – ОСББ «Ян» (вул. Горького, 23), яке цього року за фінансової підтримки міської влади та сприяння мешканців будинку капітально відремонтували входи в під’їзди. До речі, поки в черкаських багатоповерхівках немає аналогів виконаної роботи.
Як розповіла голова ОСББ «Ян» Майя Лєбєдєва, їхнє об’єднання створене 3,5 роки тому. Проте за цей час вони встигли виконати ремонтів на загальну суму близько одного мільйона гривень. Суттєву допомогу надав, зокрема, міський бюджет, який частково профінансував витрати на капітальні ремонти у будинку. Тоді як решту коштів об’єднання зібрало самостійно з квартплати мешканців. До речі, до травня цього року тариф складав 1,8 грн. за квадратний метр, а з травня – 2 грн., що менше, ніж у середньому по будинках, які обслуговують СУБи.
– Додатково коштів на ремонти з мешканців будинку ми не збирали. Квартплати цілком вистачало, аби за цей час капітально відремонтувати покрівлю, внутрішньобудинкові мережі, елеваторний вузол, утеплити фасад будівлі. А цьогоріч – капітально відремонтувати входи в під’їзди. Таким чином ми дали нове життя нашій «хрущовці», – наголошує Майя Василівна.
За її словами, у наступному році вони планують замінити електромережу у під’їздах та капітально відремонтувати каналізацію у будинку.
Секретом успішної діяльності ОСББ «Ян» Майя Лєбєдєва називає згуртованість, розуміння та бажання мешканців зробити їх спільний будинок кращим.
– Якби я сама щось намагалась робити – нічого б не вийшло. А так люди допомагають, слідкують за порядком, працюють з боржниками, яких практично немає у цьому ОСББ. Бо мешканці усвідомлюють власну відповідальність за добробут їх будинку. До того ж уся фінансова діяльність ОСББ ведеться прозоро і відкрито. Тож кожен може проконтролювати на що витрачаються його кошти.
03.12.2012 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter