Сергій Одарич: через політичні мотиви Черкаси можуть втратити грант в 4 мільйони євро і можливість далі модернізувати систему теплопостачання

Сергій Одарич: через політичні мотиви Черкаси можуть втратити грант в 4 мільйони євро і можливість далі модернізувати систему теплопостачанняМіського голову Черкас Сергія Одарича здивувала позиція деяких депутатів Черкаської міської ради під час останнього засідання. Нагадаємо, минулого четверга народні обранці розглядали на сесії питання про затвердження угоди про підготовку кредитного фінансування. Однак тоді це питання не набрало необхідної кількості голосів, нагадують у Черкаській міській раді.

- Мова йде не про отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, а лише про згоду вести з ним перемовини про майбутній кредит. До угоди про отримання кредиту, яку затверджуватимуть депутати міської ради, йти ще рік чи півтора, - зазначив міський голова.
За його словами, під час голосування за цей проект рішення у міській раді утворилася своєрідна коаліція з представників «Батьківщини», Партії Регіонів та КПУ. Саме кількох голосів і не вистачило, щоб підтримати цей проект.
Примітно, що завдяки майбутній угоді з ЄБРР Черкаси мають можливість отримати грант в розмірі близько 4 млн. євро. Ці кошти можна було б скерувати на модернізацію систем теплопостачання, ремонт і реконструкцію котелень, заміну аварійних мереж – і як наслідок зменшити собівартість тепла та гарячої води.
- Від цієї угоди могли б виграти всі: і жителі Черкас, і комунальне підприємство, і економіка міста. Тим більше ми вже маємо результативну співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку. Ще 5 років тому комунальне підприємство підписало угоду з ЄБРР на надання кредиту на 11,2 мільйони гривень. для модернізації систем теплопостачання. Нині ми за цією угодою виконуємо усі пункти. І вже зараз маємо економічний ефект, - заявив міський голова.
Крім того, нині КП «Черкаситеплокомуненерго» має можливість не лише оплачувати за взятим кредитом, але й отримувати прибуток. Лише цього року підприємство сплатило до міського бюджету майже 4 млн. грн. податку з прибутку. Це при тому, що 4-5 років тому тепловики постійно зверталися до міської ради з проханням надати допомогу у кілька мільйонів гривень на розвиток підприємства. Більше того, завдяки заходам з енергозбереження у Черкасах утримуються одні з найнижчих тарифів на тепло та гарячу воду в Україні.
- Для мене є незрозумілою позиція деяких депутатів. В силу якихось політичних мотивів страждають жителі Черкас, - резюмував Сергій Одарич.
27.11.2012 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
11:36 27.11.2012 anton447444:
В какой стране мы живем?Депутатами стали-люди отдали им голоса,а им наплевать какие будут тарифы.Задумайтесь кого выбираете.Сочуствую мзру,с какими имбицилами он общается.У них же не е....ть просят (хотя за это они бы проголосовали)проголосуйте что бы в город зашли инвестиции,может людям которые вас выбрали немного легче жить стало,включайте хоть иногда голову,господа депутаты,а не политические амбиции.Слава Украине!