Сергій Одарич хвилюється: Черкаси можуть втратити кілька мільйонів євро від ЄБРР

Сергій Одарич хвилюється: Черкаси можуть втратити кілька мільйонів євро від ЄБРРЧотири мільйони євро може не отримати комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго» від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Рішення про затвердження угоди про підготовку кредитного фінансування не підтримали 22 листопада на сесії Черкаської міської ради.

- Мова не йде про те, щоб взяти кредит. Цим рішенням міська рада мала задекларувати намір про співпрацю із Європейським Банком Реконструкції та Розвитку. Це стало б підґрунтям для спільної розробки технічного завдання, проведення аудиту мереж, котелень. Завдяки чому вдалось би визначити, куди найефективніше вкладати кошти, які зміни дадуть вагому економію. Спеціалісти мають технічно опрацювати, що і де варто модернізувати, куди і скільки коштів спрямувати, - зазначив міський голова Сергій Одарич.

Зокрема перспективним є питання встановлення котелень на біопаливі у ще двох районах міста, де відсутня система централізованого опалення – район Луначарського та Дахнівка. Крім того, деякі з них ще й вироблятимуть електроенергію. «Теплокомуненерго» вже отримало ліцензію на постачання енергії, повідомили в Черкаській міській раді.

– Ми змогли б поступово відмовлятися від дорого російського газу, – говорить Сергій Одарич. – Досвід такої економії вже відчутний та території «Соснівки», де опалюються комунальні заклади та житлові будинки. Сьогодні місто Черкаси є унікальним містом, яке користується повагою у таких впливових світових фінансових організацій, які готові співпрацювати з нашими програмами енергозбереження.Без цього рішення ми нікуди не можемо рухатись і будемо стояти на місці.

Деякі депутати не підтримали ідею отримання закордонного фінансування, висловили на сесії міської ради свої застороги і сподіваються, що їх візьмуть до уваги. Багато хто наголошує, що легковажне ставлення до подібних фінансових операцій просто неприпустиме, адже в разі тих чи інших непередбачуваних обставин ризикує громада — чимале місто з його людьми, інтересами, надіями та перспективами. Як заявляють противники затвердження угоди, на жаль, таке глобальне питання розвитку міста, як взяття нового кредиту, попередньо не розглядали на профільних комісіях міської ради. Його обговорили лише кілька комісій, які були далеко не в повному складі, проте це не завадило депутатам спокійно проголосувати «за», хоч далеко не всі мали змогу попередньо навіть ознайомитися з проектом рішення.

– Дивно свідомо відмовлятися від цих коштів, які розраховані на покращення життя городян, – наголошує Сергій Одарич. – Мені соромно за тих депутатів, які проголосували проти громади.
23.11.2012 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter