У першому кварталі 2018 року черкаські роботодавці запропонували на ринку 10,8 тис. вільних вакансій

У першому кварталі 2018 року черкаські роботодавці запропонували на ринку 10,8 тис. вільних вакансій За інформацією обласної служби зайнятості, протягом січня-березня 2018 року роботодавці Черкаської області проінформували службу зайнятості про наявність 10,8 тис. вакансій.

За видами економічної діяльності: кожна третя вакансія пропонується у сільському господарстві, майже кожна п’ята на підприємствах та установах переробної промисловості, 14,1% - в оптовій та роздрібній торгівлі, 7% - у державному управлінні й обороні, 5% - в охороні здоров’я.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на кваліфікованих робітників з інструментом, на представників найпростіших професій та на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це швачки, слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, електромонтери, водії, токарі тощо. Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо). У сільськогосподарському секторі – трактористи, птахівники, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, птахівники. Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи - бухгалтерів, лікарів, вчителів, економістів, а також менеджерів. Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники,вантажники, двірники та укладальники-пакувальники.

Станом на 1 квітня 2018 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 2236 вакансій, що на 50,2% більше, ніж на 1 квітня 2017 року. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1262 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 4,5 тис. грн. (на відповідну дату 2017 року – 3,8 тис. грн.), у 75,8% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної. За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив 5,2 тис. грн., для кваліфікованих робітників з інструментом – 4,8 тис. грн., для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 4,5 тис. грн., для професіоналів – 5 тис. грн., для фахівців – 4,5 тис. грн., для технічних службовців – 4,3 тис. грн., для працівників сфери торгівлі та послуг 4 тис. грн., кваліфікованих працівників сільського господарства, представників найпростіших професій розмір оплати праці коливався від 4,2 тис. до 4,1 тис. гривень.
23.04.2018 08:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter