Посівна кампанія на Черкащині стартувала на два тижні пізніше, ніж торік

Посівна кампанія на Черкащині стартувала на два тижні пізніше, ніж торік Як інформують у Черкаській ОДА, весняна посівна кампанія на Черкащині цього року розпочалася на два тижні пізніше, аніж у попередньому році. Причина цьому – погодні умови.

Для обробки грунту та сівби ранніх ярих сільгоспкультури сформувалися із запізненням, через перезволожений ґрунт. Тому аграрії мають на місяць менші терміни для виконання всього об’єму сільгоспробіт.

І все ж аграріям вдалося провести підживлення озимини на площі майже 190 тис. га (95% усіх посівів), інформує управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Різке підвищення температури на початку квітня дозволило активно розпочати посів всіх сільськогосподарських культур в області.

За оперативною інформацією на початок тижня сільгосппідприємства області посіяли 27,3 тис. га (6,3%) ярих зернових та зернобобових культур. Зокрема кукурудзи на зерно посіяно 3 тис. га, ярого ячменю – 16,5 тис. га, ярої пшениці – 2,7 тис. га, вівса – 0,4 тис. та гороху 4,8 тис.га.

Лідерами за темпами посіву ярих зернових та зернобобових культур є господарства Жашківського, Христинівського та Звенигородського районів.

Технічних культур посіяно на площі 13,2 тис. га, що (становить 3,8% до плану), в тому числі: соняшнику посіяно 10,6 тис.га (5,3%), ярого ріпаку – 1,1 тис.га (52,7%), цукрових буряків посіяно на площі 1,4 тис.га, що становить (8,7%). Крім того посаджено 1,1 тис.га картоплі та посіяно 300 га овочів.
19.04.2018 14:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter