Мінімальну зарплату в Україні пропонують підвищити з 3 723 грн. до 4 100 грн.

Наступного року в Україні розмір мінімальної заробітної плати може зрости до 4 100 гривень. Про ймовірність цього на тижні заявив Президент України Петро Порошенко під час виступу на 2-му Всеукраїнському форумі об’єднаних громад у Києві.

Поки що фахівці вкрай обережні в оцінках. Прогнозовано схвально до слів Порошенка поставилися в Кабінеті міністрів. В Уряді вважають, що таке підвищення ніяк не відіб’ється на рівні інфляції в Україні.

У свою чергу, провідні фінансові аналітики вбачають в такій ініціативі зрозумілі бажання влади набрати собі додаткові бали напередодні виборів.

Нагадаємо аргументацію Петра Порошенка, яку наводять «Экономические известия». Глава держави нагадує, що на початку 2017 року мінімальну зарплату було піднято вдвічі – з 1 600 до 3 200 гривень. Порошенко вважає, що з економічної точки зору рішення було вірним. Але, враховуючи тенденції в національній економіці, воно вже об’єктивно застаріле.

Глава держави впевнений, що з огляду на покращення інвестиційного клімату в Україні, збільшення надходжень до бюджету за підсумками трьох кварталів 2017 року, влада може ухвалити рішення про підвищення мінімальної зарплати до рівня 4 100 гривень.

Паралельно Порошенко дав дещо несподіване трактування відносно скарг українських роботодавців на нестачу кваліфікованої робочої сили. На думку президента, такі розмови яскраво свідчать про те, що в Україні об’єктивно почала зростати вартість робочої сили.

Порошенко заявив, що заробітна плата почала зростання не лише в державному секторі та в органах місцевого самоврядування, а й у реальному секторі економіки. На його думку, якщо зараз в європейських країнах українцям пропонують заробітні плати в 500-600 євро, то й в Україні час замислитись про те, як підвищити рівень зарплати до європейського рівня (як інформує портал Casino Guru).

Віце-прем’єр-міністр Уряду Павло Розенко в цілому схвально поставився до ініціативи Порошенка. Розенко висловлює впевненість у тому, що 2018 року цілком реально збільшити мінімальну зарплату до 4 100 гривень, не розганяючи при цьому інфляційних процесів.

Павло Розенко вважає, що підвищення мінімальної зарплати до 4 100 гривень ще більше наповнить Пенсійний фонд і зробить можливим також підвищення рівня пенсій в наступному році.

До речі, на даний момент в проекті Держбюджету на 2018 рік прожитковий мінімум в Україні пропонується зафіксувати на рівні 1 700 гривень, а мінімальну зарплату – 3 723 гривні.
07.12.2017 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter