У Черкаській ОДА відбулася зустріч з представниками Міністерства розвитку Польщі

Співпраця заради розвитку – в області продовжують реалізовувати проект Міністерства розвитку Польщі «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів». Як інформують у Черкаській ОДА, подальші кроки щодо залучення інвестицій та підтримки малого й середнього підприємництва обговорювали днями під час зустрічі заступника голови облдержадміністрації Ярослава Березаня з представниками Міністерства розвитку Польщі.
У Черкаській ОДА відбулася зустріч з представниками Міністерства розвитку Польщі

Остання 25 років – одні з найкращих в історії Польщі, стверджує радник Міністра регіонального розвитку Республіки Польща Кшиштоф Сівек. Економічний успіх, якого країні вдалося досягнути, базується на підтримці підприємництва, проведенні реформи з децентралізації, розвитку самоврядування та регіональному зростанні, а також наближенні та подальшому входженню у Європейський Союз. І саме ці завдання Україна виконує нині.

– У нас надзвичайно широка сфера для співпраці, адже ваша держава зараз проходить той самий шлях, що й Польща у минулому, – наголошує Кшиштоф Сівек. – Свого часу ми так само боялися втратити Східний ринок. Але нам вдалося переорієнтувати свою економіку на Захід. А це означало реформу як якості, так підходів. І локомотивом усіх цих процесів стали децентралізація і передача повноважень на місцевий рівень. На сьогодні ж у Польщі підтримують регіональний розвиток та розвиток місцевого самоврядування близько 700 суб’єктів. Це технологічні парки, Агенція регіонального розвитку, інкубатори, коворкінги, стартапи тощо. Такого розмаїття та широти мережі нам вдалося досягти саме завдяки діяльності Агенції регіонального розвитку.

Він додає, що основне завдання Агенції регіонрозвитку, як неприбуткової організації, є насамперед підтримка бізнесу. Така організація не заробить грошей, втім створить можливості для цього іншим. Тож радник Міністра регіонального розвитку Республіки Польща позитивно відзначив уже проведену роботу на Черкащині. Зокрема щодо створення Агенції регіонального розвитку Черкаської області.

– Допомога та підтримка Польщі свідчать, що ми рухаємося у правильному напрямку, – відзначає заступник очільника області Ярослав Березань. – На зустрічах з бізнесом я завжди наводжу за приклад успіх Польщі. Саме успішно апробована у Польщі модель управління є вказівником напрямку, у якому ми вже поступово рухаємося. З нашої останньої зустрічі з представниками Міністерства розвитку Польщі ми зробили чимало розвиткових кроків. Зокрема, концепція першого на Черкащині індустріального парку уже зареєстрована у профільному Міністерстві, активізувала свою роботу Агенція регіонального розвитку Черкащини і затверджена Стратегія розвитку малого та середнього бізнесу до 2020 року.
25.09.2017 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter