Держава завинила двом комунальним підприємствам Черкас понад 87 млн. грн.

Держава завинила двом комунальним підприємствам Черкас понад 87 млн. грн.Міський голова Черкас Сергій Одарич має намір звертатися до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням втрутитися у ситуацію із відключенням газу на котельнях КП «Черкаситеплокомуненерго». Нині чотири котельні у Черкасах не працюють через відсутність лімітів на блакитне паливо. У зв’язку із цим мешканці 42 будинків залишаються без гарячої води, повідомив офіційний портал міської ради.

— Є вказівка НАК «Нафтогазу» відключати котельні від газопостачання. Причина – борг комунального підприємства в 24 млн. грн. Насправді це не комунальне підприємство завинило, а держава, котра має повернути «Черкаситеплокомуненерго» 25 млн. грн. як компенсацію тарифів, — розповів Сергій Одарич.
З липня минулого року держава не повертає гроші, котрі заборгувала як компенсацію тарифів. Структура Кабінету Міністрів - Національна комісія з питань регулювання тарифів – затвердила збиткові тарифи. Тому держава бере на себе зобов’язання компенсувати різницю між тією вартістю, що затверджена та економічно обґрунтованою ціною.
Парадокс ситуації полягає у тому, що якщо комунальне підприємство візьме кредит чи отримає кошти від міського бюджету, то держава вже ніколи не поверне гроші, які заборгувала.
— Я не розумію, що заважає державі спрямувати кошти на «Теплокомуненерго». Ці гроші пройдуть транзитом і повернуться у Київ. Операція займатиме всього 30 хвилин. Натомість жителям Черкас доводиться страждати. Планую цього тижня звернутися до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням в втрутитися в ситуацію. Два тижні тому, коли Миколі Яновичу доповіли про подібну ситуацію в Києві, він грюкнув кулаком по столу і проблема була одразу вирішена, — зазначив Сергій Одарич.
Аналогічна ситуація із відшкодування компенсації за тарифи і по черкаському водоканалу. Держава заборгувала водному підприємству понад 62 млн. грн. Більше 5 млн. грн. комунальники завинили «Обленерго». Проте не зважаючи та те, що це борг держави, енергетики минулого тижня спробували відімкнути адміністративне приміщення КП «Черкасиводоканал». На думку Сергія Одарича, це може призвести до погіршення якості води. Зокрема в адмінприміщенні є лабораторія, котра здійснює моніторинг і аналіз питної води, що подається через труби. У цей період дніпровська вода погана – вона цвіте і зеленіє. Тому її необхідно перевіряти щодня. Такі дії енергетиків можуть не лише погіршити якість питної води, але й призвести до спалаху інфекційних хвороб у місті.
Заборгованість держави перед комунальними підприємствами підтвердила і спеціальна комісія при облдержадміністрації. Тому Сергій Одарич має намір звертатися до Кабінету Міністрів. А при потребі - їхати в Уряд.
— За 5,5 років свого мерства не пригадую, щоб держава так виконувала свої зобов’язання по відшкодуванню різниці в тарифах, — резюмував міський голова.
27.08.2012 17:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter