2012 року на Черкащині на погашення іпотечних кредитів закладено 2,8 млн.грн.

2012 року на Черкащині на погашення іпотечних кредитів закладено 2,8 млн.грн. Сьогодні у прес-центрі облдержадміністрації відбулася прес-конференція заступника голови ОДА Тетяни Прітченко на тему: «Реалізація соціальної ініціативи Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення громадян доступним житлом». Зараз на квартирному обліку перебувають 17121 громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Цього року у державному бюджеті для нашої області закладено 2,8 млн.грн. на погашення іпотечних кредитів, – проінформувала Тетяна Федорівна.

За словами заступника голови ОДА, фінансисти та банкіри активно працюють у напрямку реалізації завдань щодо іпотечного кредитування. Зокрема, 18 червня банк «Фінанси і Кредит» затвердив стандарт продукту кредитування фізичних осіб на придбання нерухомості за програмою «Доступне житло».

Начальник управління НБУ в області Сергій Забудський наголосив, що основні правила взаємостосунків учасників цієї програми передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 343. Нею чітко визначено Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів, які надаватимуться в гривневому еквіваленті терміном на 15 років із 16 відсотковою ставкою річних, 13% з яких компенсуватиметься за рахунок бюджетних коштів. Сума першого внеску для позичальника не перевищує 25%, також позичальник може укладати договори поруки з іншими поручителями та надавати додаткову заставу за кредитним договором.

Сергій Забудський підкреслив, що на території області діють відділення 64-х банків. На сьогодні установами АТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк» акредитовано два об’єкти в м. Черкаси забудовника ПП «Надія». Залучено до реалізації іпотечного кредитування установи банків «Фінанси і кредит», «Унікредитбанк» , «Укрексімбанк», «Брокбізнесбанк».

У разі успішного проходження процедури акредитації забудовників у банках-юридичних особах та погодження Міжвідомчою комісією, установи банків готові здійснювати кредитування позичальників-фізичних осіб у рамках реалізації Постанови №343. Передбачено, що вартість квадратного метру житла для обласного центру та в 5-км зоні від нього має становити не більше 5000 грн., від 5 до 15 км – не більше 4400 грн., для інших населених пунктів Черкащини – 4000 грн.

– Хочу зауважити із власної практики, що це надзвичайно вигідні умови для придбання житла. За час своєї роботи в банківській системі я не пригадую, щоб в якихось інших випадках громадянам надавалися кредити для придбавання житла під 3% річних, – говорить Сергій Забудський.
18.07.2012 16:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter