З чистого аркуша?

З чистого аркуша?Учора координатор ради об`єднаної опозиції Леонід Даценко зробив «пас» Тулубу й обласній владі: не давайте привід звинувачувати вас в усуненні «від тих завдань, які б мала виконувати українська влада в українській державі». А владі слід повернутися до впровадження програми «Золота підкова Черкащини».
На брифінгу, який відбувся того ж дня, черкаський губернатор фактично зіграв «у стінку» з Даценком: мовляв, відроджували й будемо відроджувати. Так вже наступного дня обласна рада має затвердити (сьогодні затвердила, - Пров.) програму розвитку туризму на 2012-2020 роки. Історичні об`єкти, зокрема, мисливський замок Шувалова в Тальному, резиденцію Хмельницького в Чигирині будуть доводити до потрібної кондиції, а негаразди - пов`язані з попередниками…
Отже, в Черкаській області знову «з чистого аркуша» збираються розвивати туризм. Нагадаємо, що в 2005-2010 роках на Черкащині реалізовувалася масштабна державна програма «Золота підкова Черкащини». Її метою було «розроблення і здійснення комплексу науково-методичних, архітектурно-реставраційних, культурно-просвітницьких та фінансово-економічних заходів для забезпечення збереження, використання і популяризації пам'яток, розвитку історико-культурних заповідників та інших історичних і культурних центрів, відкриття нових туристичних маршрутів та створення сучасної туристичної інфраструктури».
Програму планувалося виконати в 2 етапи: на першому (2006 рік) - хотіли підготувати науково обґрунтовані пропозиції щодо збереження та використання пам'яток, провести наукові дослідження і виготовити необхідну науково-проектну документацію, визначити пріоритети у роботі, пов'язаній з відродженням та розвитком історичних і культурних центрів.
На другому етапі (2007 - 2009 роки) - відкорегувати науково-проектну документацію, уточнити обсяги фінансування і робіт з реставрації, музеєфікації та ремонту пам'яток, включити їх до туристичних маршрутів, створити сучасну туристичну інфраструктуру. За 5 років на виконання програми з Державного бюджету було виділено десятки мільйонів гривень.
На початку 2010 року черкаська міліція за фактами розтрати бюджетних коштів, виділених за державною програмою "Золота підкова Черкащини, порушила 14 кримінальних справ. І що ж тепер?
Перед затвердженням програми розвитку туризму та відродження історичної спадщини Черкаська обласна рада мала б звернутися до натхненника «Золотої підкови Черкащини», нині депутата Черкаської обласної ради Олександра Черевка. Що в 2005-2010 роках вдалося зробити в напрямку «створення сучасної туристичної інфраструктури»? Які туристичні маршрути розроблено? Чи можна похвалитися комплексом науково-методичних заходів тощо…
Хіба правильно без підбиття підсумків програми попередньої розпочинати нову? Цікаво було б також довідатись про результати розслідування 14 кримінальних справ по «Золотій підкові». Два роки – достатній термін, щоб розставити крапки над «і».
Поки що чинна черкаська влада й правоохоронні органи цього не роблять. Чи не тому, що збираються творчо розвинути набутий «золотопідковцями» досвід?
Днями один сільський голова розповів Провінції про те, як «відроджувалася» історична спадщина в їхньому селі.
- На впорядкування могили N.N. через «Золоту підкову Черкащини» нам виділили близько 300 тисяч гривень, - розповідає голова. – Коли я побачив акт виконаних робіт, то був шокований. Наприклад, на обрізку дерев біля могили N.N. було списано понад 10 тисяч. Кілька дерев було дійсно зрізано. Але їх зрубали селяни, не підрядник. По документах земляні роботи з впорядкування могили обійшлися бюджету не в одну тисячу гривень. Однак все було вирито, а потім - закопано силами місцевої громади…Коли б нам насправді виділили ті 300 тисяч – ми б в селі таке зробили!
Скільки подібних «впорядкувань» було здійснено ковалями «Золотої підкови»? Чи не перейшли вони на «тренерську роботу»?
26.06.2012 18:25

Автор: Кіндрат Булавін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter