• 0
  • ---

Ціни на хліб залишаться стабільними

Ціни на хліб залишаться стабільнимиНинішнього року погода не завжди сприяла хліборобам Черкащини, що понесли значні втрати врожаю. Втім, збитки виявилися не надто суттєвими – у зв’язку з несприятливими погодними умовами списано 11 тис. га. Як пояснюють у Головному управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, списання площ ранніх зернових та зернобобових культур не вплинуло на заплановану кількість їх валового збору та середню урожайність по області. Станом на 2 серпня, коли в області було завершено збирання ранніх зернових і зернобобових культур, обмолот становив 333,6 тис. га площ, з яких намолочено 1374,5 тис. тонн збіжжя при урожайності 41,2 ц/га.
Як повідомляють в управлінні, рішенням обласної ради від 07.08.2008 затверджено щорічну потребу в заготівлі незнижуваного запасу регіональних ресурсів продовольчого зерна. З метою виконання Програми, у 2012 році було розроблено та доведено райдержадміністраціям обсяги закупівлі продовольчого зерна для регіональних потреб у 2012-2013 маркетинговому році обсягом 55 тис. тонн.
Райдержадміністрації, в свою чергу, запропонували сільгосптоваровиробникам поставити зерно на борошномельні підприємства (ТОВ «Тальнівське КХП», ПАТ «Черкаський КХП», ПАТ «Ватутінський хлібокомбінат» та крупні хлібзаводи, які знаходяться у шести районах області). Вони здійснюватимуть переробку цього зерна на борошно, котре надійде підприємствам хлібопечення. А хлібозаводи вироблятимуть з цього борошна хліб сортів масового вжитку за стабільними цінами та поставлятимуть його в торгівельну мережу.
Також, варто зазначити, що 2011 року між облдержадміністрацією та основними виробниками хліба підписано Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння, яким передбачено збереження цін на основні види хлібобулочних виробів. Завдяки цьому ціни на хліб масових сортів вжитку залишаються незмінними протягом останніх 9 місяців. Такий Меморандум на взаємовигідних умовах і за згодою сторін передбачається підписати і в 2012 році.
До речі, практика заготівлі зерна до регіональних ресурсів не нова, запевняють в Головному управлінні АПК ОДА. Її застосовувала і попередня влада. Дивно, що вона викликає критику декого з колишніх керівників області, за діяльності яких було прийняте дане рішення. У цей же час переважна більшість представників бізнесових кіл Черкащини з розумінням ставляться до соціальної відповідальності перед територіальною громадою області, йдуть на співпрацю з обласною та місцевою владою задля поліпшення добробуту жителів Черкаського краю.
Хліб залишається одним із основних продуктів харчування людей, тож головне завдання влади і бізнесу забезпечити громадянам доступні ціни на нього. І їх буде забезпечено, запевняють фахівці. Ціни головного продукту були і залишатимуться доступними для черкащан, стверджує Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації..
14.08.2012 11:22
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter