"Перебділи" або - не перевірили?

"Перебділи" або - не перевірили? В інформсередовищі жваво обговорюють сьогоднішній скандал з "викритими СБУ" чиновниками Черкаської ОВА. Ніби ті, отримавши тисячу бронежилетів на 12 млн. грн. як гуманітарку - почали реалізовувати "броніки" через "афілійовані комерційні структури та мережу супермаркетів".

СБУ в офіційному повідомленні заявила, що частину з цих тисячі броніків" було вилучено в одній з торгівельних мереж.

Інформація спецслужби про бронежилети та нечистих на руку черкаських чиновників з ОВА з'явилася вранці 19 травня.

О 12.27 на офіційному сайті Черкаської ОВА оприлюднили коментар Ігоря Табурця.

ОВА не має причетності до комерційної реалізації бронежилетів, заявив він.

Ніби у березні та квітні Черкаська ОВА отримала від громадської організації тисячу тканинних чохлів.

Їх передали одному з комерційних підприємств Черкас. Тут виготовили бронеплити для цих чохлів із спеціального металу. Після цього готові бронежилети в кількості тисяча штук передали в ЗСУ, що "підтверджено відповідними актами".

Пообіді ж з'явилася інформація від Епіцентру про те, що мережа Епіцентр знімає з продажу всю продукцію ТОВ "Група Венето" "у зв’язку з розповсюдженням інформації про можливу причетність ТОВ «Група Венето» до схеми розкрадання гуманітарної допомоги для українських військових".

Епіцентр зазначає, що в середині квітня він підписав підписав договір на постачання бронежилетів виробництва ТОВ “Група Венето”. Постачальник надав компанії необхідні документи на товар: товарні накладні, сертифікати випробувань та якості.

І далі в повідомленні Епіцентру ключові для нашої історії речення: "...пізніше від активістів надійшло звернення до СБУ з проханням перевірити вищезазначені бронежилети, що були схожі на ті, що були в гуманітарній допомозі для ЗСУ. У зв'язку з цим ці бронежилети було вилучено з продажу з декількох торговельних центрів...".

Тобто, ситуація наступна.

ТОВ "Група Венето" у воєнний час займається виготовленням бронежилетів. І реалізує їх у комерційній мережі.

У березні-квітні до підприємства звертається Черкаська ОВА з проханням виготовити бронеплити до однієї тисячі тканинних чохлів. ТОВ "Група Венето" виконало замовлення. І тисяча готових бронежилетів від Черкаської ОВА було передано Збройним Силам.

Пильні активісти помітили в Епіцентрі бронежилети, тканинні чохли яких зовні нагадували ті, що були передані, як гумдопомога, Черкаській ОВА. Просигналізували СБУ.

Спецслужба конфіскувала частину бронежилетів з Епіцентру.

Але конфіскували... не ті бронежилети, які "Група Венето" виготовила на замовлення Черкаської ОВА. Та тисяча за актами прийому-передачі вже в ЗСУ... Зрозуміло, що бронежилети Венето мають між собою певну схожість, бо їх виготовляють в одному місці.

Як би мало бути? Ось так: реагуючи на сигнал пильних громадян, спецслужба мала б відібрати пояснення в Черкаській ОВА, Епіцентрі та групі Венето. Супіставивши зміст пояснень, зрозуміти, що сигнал активністів - не підтвердився. І подякувати їм за пильність.

Але СБУ пішла іншим шляхом...

Кіндрат Булавін
19.05.2022 19:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter