Вийти із зачарованого COVID-19 кола

Вийти із зачарованого COVID-19 колаУперше на моїй пам'яті Головне управління статистики в Черкаській області відкрило дані про причини смертності за певний період. У нашому випадку - за січень-лютий 2020 року.

Отже, за перші два місяці 2020 року в Черкаській області померли 3 423 людини. Усі причини смертей перераховувати не буду. Тільки найбільш поширені:

Туберкульоз - 14 смертей;
ВІЛ - 11 смертей;
злоякісні новоутворення - 431;
хвороби нервової системи - 41;
ішемічна хвороба серця - 1 403;
грип та пневмонія - 40...

Зовнішні причини смертності (загалом 170 смертей):

ДТП - 24;
утоплення - 6;
самогубства- 38;
вбивства - 10...

До чого акцентую увагу на цих сумних цифрах?

До того, що з початку запровадження в Україні карантину ми загіпнотизовано стежимо за кількістю зростання хворих на COVID-19 в Україні.

Гіпотетично:

якщо до цифр смертей від коронавірусу щоранку в інформаційний простір "викидати" цифри по смертям (в Україні в цілому та по регіонам - окремо) від онкології, ішемічної хвороби серця, грипу та пневмонії, ДТП, самогубствам...Незабаром ми отримаємо значну кількість співгромадян, які мають розбалансовану психіку. Але водночас люди побачать, що, в порівнянні з іншими хворобами, COVID-19 - то не найбільше лихо.

Країни, які не пішли на поступки коронавірусній істерії людей в соцмережах (Швеція, Голландія, Білорусь), зовсім не "завалені" інфікованими та померлими.

Українцям слід якомога швидше вийти із цього зачарованого коронавірусного кола, в яке ми себе самі помістили, й повернутися до нормального життя. При цьому, звісно, особиста гігієна - понад усе...

Віктор Борисов
27.04.2020 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter