Бич Божий

На Черкащині є прикмета: справжнє тепло приходить тоді, коли приїжджає Володимир Гройсман. Прем’єр-міністр має звичку у квітні виїжджати на трасу «Київ-Одеса» та перевіряти хід безкінечного ремонту на злощасній «кірпівській» трасі.
Бич Божий

Торік Володимир Борисович побував тут 13 квітня. «Дорога державного значення М-05 "Київ-Одеса". Одна з найбільш затребуваних магістралей, яка входить до міжнародних маршрутів, - писав Гройсман в квітні 2018 року на Фейсбук. - Траса давно потребує капітального ремонту. Окремі ділянки дороги – повністю зруйновані, "косметичного" оновлення там явно не достатньо.
Бич Божий

Сьогодні на трасі працюють понад 30 бригад, які інспектують кожен кілометр дороги і виконують роботи найпершої необхідності…»


Чим завершився поєдинок Гройсмана й дорожніх служб з ямами на трасі М-05 стане відомо завтра. Прес-служба голови Уряду повідомляє, що 23 квітня Володимир Борисович « у межах робочої поїздки проінспектує проведені ремонтні роботи на трасі М-05 Київ – Одеса». Вказано навіть конкретне місце - 143 кілометр траси «Київ-Одеса», в Жашківському районі.

Інтуіція підказує, що саме на 143 кілометрі траси М-05 якість дорожнього полотна буде бездоганною. І Володимир Борисович, обравши виграшний телевізійний ракурс для камер, стоячи спиною до широкої дороги, що біжить у блакитну далечінь, розкаже, що вже незабаром, років так через 5 (може 10-ть) якість доріг в Україні буде бездоганною. За умови, що займатимуться цим питанням справжні професіонали…

Гройсман – прекрасний політик. У тому розумінні, що чудово знає – в якому місці Черкаської області розмова про перспективи дорожнього будівництва в Україні мають сенс.

Хоча наскільки його життя стало б непередбачуваніше, якби він забажав проїхатися по трасі Н-08, на ділянці між Золотоношею та Кременчугом. Понад 100 кілометрів дороги, починаючи одразу від Золотоноші, схожі територію, яку методично відшмагали Бичем Божим.
Бич Божий

Кожна мандрівка з Черкас у Полтаву або Харків – лотерея. Або машина зламається. Або в автобуса колесо відпаде. Або всі пасажири виходять ліквідовувати наслідки ДТП. При цьому дорога від Кременчуга до Полтави, а від Полтави – до Харкова – майже ідеальна.

Схожі пригоди очікують на черкащанина, який забажає з’їздити у Кропивницький. Ділянка траси через Смілу – пекельне пекло. Смілянський район – просто пекло. Перетинаєш кордон Черкаської області з Кіровоградською – нормальна траса.

«Вітаю тебе, невідомість! Збережи сьогодні мене та попутників моїх…». Так завершують молитви водії, які збираються їхати по трасі Н-16 – від Черкас до Умані. Окремі ділянки в Тальнівському, Звенигородському й Смілянському районах можна подолати на швидкості 20-30 км/год. За допомогою вертлявих шоферських рук, попутнього вітру й такої-то матері…Знову ж таки, там де Черкаська область перетворюється на Вінницьку – траса більш-менш…

Про багатостраждальний відрізок дороги «Черкаси –Канів» без матюків й говорити не хочеться. Поки ремонтували черкаську дамбу, пускаючи транспорт, що їхав на Київ, через Мошни, Канів та Миронівку – «вбили» цю трасу…

Черкаська область в цілому – це територія, де всі дороги перетворюються на напрямки, а обличчя керівників місцевого автодору – це сама чесність, відкритість й регулярні пожертви на храми й монастирі…

Навіть якщо сформувати з черкаських дорожників штрафні батальйони, й пускати за ними слідом «заградзагони», які розстрілюватимуть кожного десятого – на ситуацію це не вплине. Єдиний вихід – передати ремонт доріг Черкащини в руки турків, італійців, білорусів.

…Однак Прем’єр-міністр України при відвідинах Черкащини завбачливо обирає тільки трасу «Київ-Одеса». Робота тут кипить чи не цілий рік.
Бич Божий

І коли завтра після того, як синхрони Прем’єра про потужний розвиток будівництва й ремонту доріг в України, які він дасть журналістам на території Жашківського району, почнуть виходити у вечірніх блоках новин, нехай Володимир Борисович не дивується раптовому нападу гикавки. Це буде всього лише результат невербального зв’язку між керівником Уряду та матюками жителів Черкаської області…

Геннадій Саприкін
22.04.2019 16:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter