Україна понад усе! А понад що?

Напередодні Дня Незалежності викладачі й студенти Черкаського національного університету піднялися на Говерлу. Апофеозом сходження стало спільне виконання гімну України.

Ректор ЧНУ Олександр Черевко написав на Фейсбук: «Найсильніші емоції захлеснули, коли ми на своєрідному даху України в єдиному пориві скандували «Україна понад усе!», коли Гімн держави у нашому виконанні підхопили всі, хто в цей час був на вершині, коли літній чоловік схвильовано розповідав комусь по телефону: «Тут Черкаський університет, а з ним уся Говерла співає Гімн!».
Україна понад усе! А понад що?

У найближчі дні від демонстраційного патріотизму ряснітиме в очах. Згадати в -надцятий раз, що коли про любов (патріотизм – любов до Батьківщини) так напоказ, перед телекамерами та фотоспалахами, то це така любоff, що далі вже нікуди…

Два останні тижні пощастило відпочивати з родиною на Чорному морі. Другий рік поспіль зупинилися в приватному готелі. Власник – молодий підприємець з Одеси. Викупив старий розбитий будинок із земельною ділянкою у курортному селищі, на пустому місці зробив сімейний готель на пристойні «три зірки». Бажання догодити кожному – незвичне для «осіб слов`янської національності». Ставлення до кожного клієнта – як до рідної людини. У сезон з родиною «паше» на відпочиваючих, восени та взимку літає за кордон. «Хочу піддивитися, щоб іще запозичити там для себе…»

На своїй «маленькій Україні» він створив взірцеву територію. Не уявляю його серед тих, хто відчайдушно кричить у хорі «Україна – понад усе!»…

Там же довелося перетнутися з родиною відомого в Черкасах депутата. Ті відпочивали поруч разом із донькою, яка вийшла заміж за німця (чимало читачів, ймовірно, здогадалися, про кого йдеться, але суть не в прізвищах). Депутатському зятеві 27 років. Адміністратор приватної клініки у Кельні. Рафінований інтелігент. У невеличкому курортному містечку має вигляд інопланетянина. Каже, що ніколи в житті не бачив стільки дорогих машин, як тут.

- Бачив би ти, в яких умовах він виріс та живе, - каже теща німця. – У районі, де живуть його батьки, ідеальний порядок. Парканів біля будинків немає. Чистота як в операційній. Всі посміхаються, намагаються підбадьорити, допомогти…

Спробував подивитися навкруги очима цього безпорадного в Україні німецького адміністратора. Стало соромно. Бруд на пляжах, напрямки замість доріг, ненав`язливий курортний сервіс «in der Ukraine». А ще – антисанітарія, жахливі потяги, страшні пасажирські автобуси, високі ціни , низька якість обслуговування.

Україна понад усе? Ще не вмерла…

Німецького зятя українського депутата теж важко уявити в юрбі збуджених германців, які щосили кричать «Deutschland, Deutschland über alles…». Завше коректний й усміхнений. Якщо перед своїми дверима побачить кинутий кимось папірець з-під цукерки, напевне, кинеться туди з шампунем та великою ганчіркою. І якщо й заспіває, то лише тоді, коли останній мікроб на тротуарі буде безжально знищений.

Чому у вас так багато патріотизму і таке жебрацьке життя? Політкоректний німець так ніколи в лоб не спитає. Але двісті разів подумає, це точно.

Мій друг, якого в ролі прес-офіцера одного з секторів на українсько-російському фронті щодня бачу по телевізору, ще до війни на кілька днів злітав у Варшаву.

Які враження? Сучасні тролейбуси й трамваї, відремонтовані вулиці й тротуари, зручна інфраструктура і – на вулицях зовсім немає дорогих машин. Коли країни соціалістичного табору в 1991 році починали самостійне життя, у Варшаві було майже так само, як у нас. Може трішки краще. Сьогодні – краще на ціле життя.

А от в Черкасах депутати міськради вже який рік поспіль тупо зривають закупівлю нових тролейбусів. Чому? Бо тоді різко впадуть прибутки на автобусних маршрутах, прямими або опосередкованими власниками яких вони є.

На 24 серпня всі вони стоятимуть вперед телекамерами в перших рядах тих, хто любить Україну.

Ще 5 років влади «одаричів, радуцьких, бондаренок і халаїв», і 90 % тих, кому від 17-ти до 35-ти, покинуть місто і, швидше за все, й Україну. Бо ці люблять її так завзято, що нікому з тієї любові нічого не перепадає.
Україна понад усе! А понад що?

Щоб переконатися у почуттях жінки, не варто кричати про своє кохання. Про все скажуть її очі.

«Очі» України від любові до неї з боку українців не блищать. Як не кричи на Говерлі, що вона - «понад усе».

Геннадій Саприкін
19.08.2015 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter