Промова черкащанина на Майдані, яка не прозвучала через постріли

Промова черкащанина на Майдані, яка не прозвучала через постріли Сьогодні вдень черкаський режисер та поет Олександр Бондаренко надіслав «Провінції» промову, написану ним для проголошення зі сцени київського Майдану. Олександр сказав, що його виступ був запланований сьогодні зранку, але через початок збройних зіткнень з міліцією він тепер не знає, чи вдасться це йому зробити у найближчий час.
Ми піддали текст мінімальним стилічним правкам через те, що в ньому – емоції та серце людини, яка щохвилини ризикує життям та бачить смерть, кров та хаос.


Дорогі брати і сестри!

Я, аж ніяк не є героєм Майдану. Я його частина, його краплинка, що переповнена Гнівом, Вірою і Любов’ю! Ця суміш є моїм «коктейлем Молотова»!
Тому, дозвольте мені спочатку звернутися до тих, хто стоїть по тім боці…

Вы – невидимые и незримые, как вам кажется, вы – недосягаемые и безнаказанные, как вам кажется, я обращаюсь к вам!
Промова черкащанина на Майдані, яка не прозвучала через постріли

В словарном запасе поэта от 30 тысяч слов, но мне трудно подобрать слова, тем более, среди стольких женщин и детей, чтобы обращаться к вам. Но я их нашел!

На войне нет и не может быть ничего красивого. Но зато есть конкретная и определенная ясность, кто ты и кто перед тобой. Вы это знаете и уже чувствуете, но вы даже представить себе не можете, как это же знаем и чувствуем мы!

Величие воина проявляется не только в бою, большей мерой в отношении к противнику. Вас нельзя называть воинами после 30 ноября, после того показательного ВАШЕГО унижения воинской чести с нашим несломленным козаком.

Вас нельзя назвать воинами после глумления в Мариинском парке.
Промова черкащанина на Майдані, яка не прозвучала через постріли

Отдельное обращение к обреченной мрази, которая прячется за вашими спинами. Вы сожгли все мосты. Вам уже никто и ничто не поможет. Вы, к сожалению, не читали Солженицина, так мы вам ГУЛАГ напомним. Вам не только нас надо бояться, но и тех, кто Солженицина читал, и не понаслышке знает, что такое сучья резня.

После того, что творилось вокруг ул. Шелковичной и Институтской, после того, как вы расформировали гопников в своих управлениях и министерствах – вы не можете называться воинами, более того, вы не можете называться мужиками, и несчастна та женщина, которая под вас ляжет. Я сочувствую вашим матерям. После того, как вы вступили сюда, когда вы сверху, без разбору, бросали камни на головы тех, кто внизу, вы не воины – вы каратели из Бабьего Яра!

Но второго Бабьего Яра не будет!!!
Я скорблю о ваших падших душах…

Ну, хватит о вас, много чести…


А ось вам і моя молитва! Якою ми отспівували наших побратимів…

Доле наша доленька – щирая молитва!
Шлях наш напророчений – нескінчена битва!
Вибороли вірою вільне майбуття,
По собі залишили праведне життя.
Натомились – змучились, та не збили крок,
Не впустили в серденько зрадницьких думок.
А палали ясною чистою зорею,
Залишаймось, браття, для нащадків нею!

З духом тим нескореним, з іскрою надії,
Залишаймось, браття, вхожі в інші мрії!
На увесь прекрасний український край,
Зіркою звитяги для людей палай!
Той підніме очі, хто почує дзвін,
Волі і свободи прагне наш загін.
«Матінко Господня!..» – молитва остання,
Україна – мати нашого повстання!!!

Слава Україні! Я вітаю свій народ з пробудженням,з народженням,з очищенням!
Промова черкащанина на Майдані, яка не прозвучала через постріли

Тоді, коли ми будемо дружно відновлювати Хрещатик, Київ, Україну, тоді, коли ми з піснями і танцями зберемося за величезним святковим столом з рушниками і калиною, ось тут на Хрещатику, за цим столом збереться вся багатонаціональна Україна, як новітня українська нація! До столу ми запросимо не всіх… Наші чарівні жінки і дівчата знімуть каски і «балаклави», а одягнуть, я сподіваюсь, коротенькі спіднички... Тоді, там зверху, не будуть стояти ваші снайпери, там будуть стояти наші сурмачі з трембітами, і вся Україна, увесь білий світ буде радіти з нами! Ось за цю радість ми стояли,стоїмо і будемо стояти на своїй рідній землі!!!

Олександр Бондаренко – українець
20.02.2014 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter