Кабак замість тріатлону?

Кабак замість тріатлону?Типова як для України історія назріває нині в Черкасах на вулиці Гагаріна, 5. Кількадесят років тут працює Водна станція Товариства Сприяння Оборони України (ТСОУ). На території займаються вихованці дитячо-юнацької спортивної школи. На даний час їх кількасот, хоча мало б бути значно більше. Через війну багато юних спортсменів разом із родинами – за кордоном.

Чимало вихованців спортшколи зараз на фронті. І це логічно. Бо де під час війни можуть бути ті, кого загартувало відділення морського багатоборства, секція академічного веслування, тріатлону, плавання. Загалом тут впродовж десятиліть представлені практично всі види спорту, що пов’язані з водою.
Трішки про формальний бік справи. Дитячо-юнацька школа орендує приміщення на території Водної станції у ТСОУ. Розпорядник майна – Черкаська обласна організація ТСОУ. Власник – безпосередньо Товариство Сприяння Оборони України.

Наприкінці 2023 року термін угод про оренду у спорт школи завершується. У якоїсь секції – 31 жовтня. У якоїсь – 31 грудня. Що ж до пролонгації оренди існують певні сумніви.

Справа в тому, що в червні 2023 року на Водну станцію в супроводі представників обласного ТСОУ завітали оцінщики. Вони ретельно сфотографували все наявне тут майно. Паралельно до спортсменів почали заходити представники місцевого бізнесу, які прямо заявляють про свої плани на Гагаріна, 5.

Що особливо символічно: замість підготовки спортсменів за напрямками, які сьогодні так потрібні ЗСУ, майбутні господарі планують звести тут ресторан…Батьки підключили свої зв’язки, і по «безпровідном телеграфу» інформація знайшла підтвердження.

Керівництво Черкаського обласного ТСОУ, свою чергу, про плани відносно подальшого використання Водної станції не заявляє.

Як в Україні під час війни на об’єкті, яки належить Товариству, котре має опікуватись вихованням кадрів для ЗСУ та ВМФ, подібне взагалі може трапитися?
Батьки юних спортсменів, що займаються на Водній станції, забили на сполох. Після проведення емоційних зборів офіційні листи направлено до Черкаської ОВА, облради, міського департаменту освіти.

Проте формально ці листи – все одно що «на дєрєвню дідусеві». Після завершення дії орендних угод власник може робити з Водною станцією все, що йому заманеться.

У ситуації, яка склалася, Черкаське обласне ТСОУ повинно недвозначно заявити відносно своїх намірів щодо дитячо-юнацької спортивної школи на Гагаріна, 5.

І ще: просто не уявляю, як голова Черкаської ОВА Ігор Табурець та міський голова Черкас Анатолій Бондаренко будуть пояснювати – чому в Черкасах під час війни замість бази, де більше 40 років готують морських багатоборців, тріатлоністів та плавців, з’явиться кабак…
Кабак замість тріатлону?


Кабак замість тріатлону?


Кабак замість тріатлону?


Кабак замість тріатлону?

Олександр Арабач
27.07.2023 19:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter