Краще жахливий кінець, ніж жах без кінця

Краще жахливий кінець, ніж жах без кінцяЯк стало відомо Провінції, керівництво футбольного клубу «Черкащина» здійснило спробу налагодити прямий контакт з тільки но призначеним головою Черкаської ОДА Олександром Скічком. 12 лютого на адресу Скічка та голови обласної ради Анатолія Підгорного були направлені звернення з проханням звернути увагу на майбутнє команди, що після першого кола сезону 2020-2021 посідає 5-те місце в групі Б Другої ліги Чемпіонату України з футболу. У цій же групі команда МСК «Дніпро» з Черкас посідає 9 місце.

Суть звернення, напевне, максимально передасть один з абзаців: «Враховуючи особистий приклад президента України Зеленського В.О., який взяв під опіку команду рідного міста Кривий Ріг «Кривбас» просимо Вас дати згоду на отримання Вами, або рекомендованою Вами особою, статусу Почесний президент ОПФК «Черкащина». Одночасно пропонуємо в короткий термін прийняти розпорядження Голови обласної державної Адміністрації, яке могло б сприяти подальшому розвитку професіонального футболу на Черкащині і підтримці діючих команд майстрів «Черкащина» та «Дніпро». Розпорядженням було б доцільно передбачити відповідні заходи по організаційно-політичній підтримці футбольних клубів і команд (затвердити голову обласної ради Підгорного А.В. керівником опікунської ради, визначити її склад: голову та співголів, а також рекомендувати до її складу керівників чи власників сільськогосподарських підприємств та підприємств інших форм господарювання)…
Краще жахливий кінець, ніж жах без кінця

Про підноготну життя футбольного клубу «Черкащина» Провінція писала вже неодноразово. Відроджений у 2010 році черкаський «Славутич» (потім «Черкаський Дніпро», «Черкащина-Академія», «Черкащина») у 2013 році взяв під свою опіку приватний інвестор Володимир Лашкул. На той час – віце-президент ФФУ. Взяв, бо отримав гарантії сприяння з боку тодішньої обласної влади на чолі з Сергієм Тулубом. Через кілька місяців в Україні сталася Революція Гідності. Усі обіцянки інвестору обнулилися.

З того часу як в утримання команди, так і розвиток футболу на Черкащині Лашкул та структури його бізнес-партнерів вклали майже 136 млн. грн.. Допомоги ані від міської, ані від обласної влади так і не дочекалися.

Ситуація, коли одна людина фінансує професіональний футбол регіону з власної кишені, для чиновників зручна. З одного боку, витрат ніяких. З іншого, в разі успішних виступів команди, завжди можна сказати, що черкаський футбол досяг великих успіхів за їхнього «сприяння».

Словом, типова й правдива українська історія про стосунки «інвестор- влада».

За таких умов поява кожного нового керівника області – шанс на налагодження партнерських стосунків.

12 лютого керівники футбольного клубу «Черкащина» простягнули руку керівникам області, і – отримали найкрасномовнішу з усіх можливих відповідь: відсутність будь-якої відповіді.

На вихідних Олександр Скічко з родиною відправився на гірськолижний курорт у Водяники. Побувавши на курорті, заявив журналістам, що запрошує в Черкаську область інвесторів. Бо їх тут чекають…

Ну а поки Скічко й область перебувають в стадії очікування, з Черкащини, схоже, один з інвесторів піде остаточно. Через разючий контраст між словами, які виголошуються владцями, - і реальними справами. Через те, що інвестор, що приносить у регіон гроші, має єдине право: бігти білкою в колесі. Під підбадьорливі вигуки: «Давай! Давай!»…

Володимир Зеленський взяв під опіку «Кривбас» з рідного для себе Кривого Рогу. Олександр Скічко, отримавши пропозицію підставити плече «Черкащині»…Поки що нічого не зробив, щоб використати адміністративний, організаційний та політичний ресурси для порятунку «Черкащини». І тепер, схоже, її футболісти вже найближчими часом почують: « хлопці, краще – жахливий кінець, ніж жах без кінця».

Денис Сирцов
23.02.2021 12:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter